mind
Верховний суд став на бік АМКУ щодо накладення штрафу в 2,5 млн грн на SOCAR

Верховний суд став на бік АМКУ щодо накладення штрафу в 2,5 млн грн на SOCAR

Рішення щодо скасування штрафу було відправлено на повторний розгляд

Верховний суд став на бік АМКУ щодо накладення штрафу в 2,5 млн грн на SOCAR
Фото Shutterstock

Верховний суд України задовольнив скаргу Антимонопольного комітету та направив позов компанії SOCAR Рetroleum щодо скасування встановленого їй штрафу в 2,5 млн грн на повторний розгляд до суду першої інстанції, повідомляє Enkorr.

Про це йдеться в постанові суду від 22 травня, оприлюдненому в держреєстрі. Рішення судів нижчих інстанцій від 4 липня 2017 року і 26 лютого 2018 року, які визнали рішення АМКУ про накладення штрафу незаконними, скасовані, і справу передано до Господарського суду Києва.

Водночас Верховний суд вчетверте встає на сторону АМКУ в суперечках з учасниками ринку і направляє справу на повторний розгляд. До цього аналогічні рішення були прийняті ним щодо суперечок з ОККО WOG та «Золотим екватором».

Зокрема, у жовтні 2016 року АМКУ оштрафував сім нафтотрейдерів на 204,3 млн грн за «узгоджені антиконкурентні дії на ринку». ОККО отримала найбільше покарання в розмірі 77,8 млн грн. Дві компанії, пов'язані з діяльністю мережі АЗС WOG – «Золотий екватор» і «ВОГ Ритейл» – були оштрафовані на 16,2 млн грн і 54,3 млн грн відповідно. «Альянс Холдинг» – на 39,7 млн ​​грн, АМІК – на 12,5 млн грн, SOCAR Рetroleum – на 2,5 млн грн і «Паралель» – на 1,4 млн грн.

Станом на травень АМКУ остаточно виграв суперечки щодо законності накладення штрафів на АМІК, «Альянс Холдинг» (мережа АЗС Shell) і «Паралель-М». Позови компаній WOG та ОККО відправлені на повторний розгляд до судів першої інстанції.

Згідно з законодавством, у разі несвоєчасної сплати штрафу АМКУ нараховується пеня в розмірі 1,5% від суми штрафу за кожен день прострочення. При цьому пеня не може перевищувати розмір самого штрафу.

Нагадаємо: АМКУ звинувачує ОККО та WOG у порушенні вимог економічної конкуренції. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті