mind
«Приват» Коломойського вперше позивається до «Укрнафти»

«Приват» Коломойського вперше позивається до «Укрнафти»

4 компанії, афілійовані з групою «Приват», вимагають стягнення дивідендів та компенсації за їх невиплату в сумі 874 тис. грн

«Приват» Коломойського вперше позивається до «Укрнафти»
Фото УНІАН

Чотири компанії, афілійовані з групою «Приват», подали колективний позов до ПАТ «Укрнафта» про стягнення дивідендів за 2011–2014 роки, а  також компенсації за несвоєчасну їх сплату, повідомляє enkorr із посиланням на рішення Господарського суду Києва від 3 травня.

Позов поданий від кіпрських Wadless Holding Limited та Almanzar Holding Limited, «Дніпро-Рафтола» та київської «Он-лайн капітал». Якими пакетами акцій «Укрнафти» володіють ці компанії в судовому документі не вказано.

Wadless Holding Limited до 2018 року володів 10% акцій підконтрольної «Привату» «Полтаваобленерго», також на компанію записано 5,7% акцій латвійського PrivatBanka.

З січня 2018 року 10% акцій володіє Almanzar Holding Limited. У свою чергу Wadless і Almanzar контролюються українським торговцем цінними паперами компанією «Он-лайн капітал».

Засновниками компанії «Рафтола», є ТОВ «Квадро Комерс», у якого ПАТ «Укрнафта» у 2006 році купувала АЗС у Черкаській області. Ще одним засновником «Рафтоли» значиться ТОВ «Стімекс Ойл», яке з 2011 по 2017 рік володіло низкою АЗС під брендом ANP у Хмельницькому.

Термін виплати дивідендів закінчився ще у 2015 році.  Це перший випадок, коли міноритарні акціонери з групи «Приват» за дивідендами звернулися до суду.

Точний розмір дивідендів, що підлягають сплаті, не розкривається, але сума компенсації за порушення термінів їх виплати складає 874 тис. грн.

Повідомлялося, що «Укрнафта» в першому півріччі 2017 року виплатила міноритарним акціонерам борг по дивідендах за 2011–2014 роки в загальному розмірі 2,31 млрд грн. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті