mind
Платіжний баланс у квітні зведено з профіцитом на рівні $290 млн

Платіжний баланс у квітні зведено з профіцитом на рівні $290 млн

Міжнародні резерви за місяць зросли на 1,3% до $18,4 млрд

Платіжний баланс у квітні зведено з профіцитом на рівні $290 млн
Фото: Shutterstock

Платіжний баланс у квітні зведено з профіцитом на рівні $290 млн, завдяки чому міжнародні резерви за місяць зросли на 1,3% до $18,4 млрд станом на кінець квітня, що забезпечувало 3,3 місяця імпорту майбутнього періоду, йдеться у повідомленні на сайті Національного банку (НБУ).

Водночас, за підсумками перших чотирьох місяців 2018 року сальдо зведеного платіжного балансу було близьким до нуля (становило + $18 млн).

Крім того, поточний рахунок у квітні повернувся до додатних значень – $175 млн, порівняно з дефіцитом у березні $628 млн, завдяки звуженню дефіциту торгівлі товарами та нижчим виплатам з обслуговування державного боргу.

Так, квітневий профіцит поточного рахунку був практично на рівні відповідного місяця минулого року.

Водночас, за січень – квітень дефіцит поточного рахунку склав $202 млн і незначно перевищив показник минулого року ($176 млн).

Обсяги експорту у квітні зросли на 19,6% у річному вимірі до $3,7 млрд. Загалом за січень – квітень експорт товарів зріс на 11,3% порівняно з відповідним періодом минулого року та становив $14,1 млрд.

Обсяги імпорту товарів у квітні збільшилися на 18,1% до $4,1 млрд передусім за рахунок неенергетичного імпорту.

Загалом за січень – квітень імпорт товарів зріс на 13,9% порівняно з відповідним періодом минулого року та становив $16,6 млрд.

Чистий приплив капіталу у квітні за фінансовим рахунком зменшився до $119 млн.

Водночас, чисті зобов’язання державного сектору перед зовнішнім світом скоротилися на $121 млн переважно через погашення гривневих ОВДП у власності нерезидентів. Натомість тривав приплив капіталу до реального сектору, забезпечений, зокрема, успішним розміщенням єврооблігацій одним з провідних українських мобільних операторів.

Чисті надходження прямих іноземних інвестицій залишилися на рівні попереднього місяця ($98 млн) та практично повністю були спрямовані до реального сектору економіки. За 4 місяці 2018 року чисті надходження ПІІ становили $394 млн.

Крім того, зростання обсягів готівкової валюти поза банками у квітні  сповільнилося (до $23 млн) на тлі збільшення чистого продажу населенням готівкової валюти. Водночас, зростання готівки поза банками з початку року становило $208 млн.

В цілому, у січні – квітні приплив коштів за фінансовим рахунком становив $222 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті