Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
ТОВ «Техагро» планує витратити $198 млн на будівництво терміналів у порту «Южний»

ТОВ «Техагро» планує витратити $198 млн на будівництво терміналів у порту «Южний»

Першим планується будівництво зернового терміналу, який зможе перевалювати 4,5 млн тонн на рік

ТОВ «Техагро» планує витратити $198 млн на будівництво терміналів у порту «Южний»
Анна Наконечна для Mind

ТОВ «Техагро» планує побудувати в морському порту «Южний» (Одеська область) три термінали – контейнерний, зерновий і сипучих і генеральних вантажів, повідомляє ЦТС з посиланням на директора «Техагро» В'ячеслава Бояльського. 

На реалізацію проектів з урахуванням облаштування ділянки, якою володіє компанія, та влаштування необхідної інфраструктури потрібно $198 млн. 

Компанія володіє ділянкою площею 82 га від входу в акваторію порту «Южного», який планує розвивати. Причальний фронт ділянки – 280 погонних метрів, глибина в цьому районі складе 17 м, тому буде можливість приймати судна вантажопідйомністю 150 000–170 000 тонн. 

«Перше, що ми протягнемо, – залізну дорогу плюс електрику й воду. Для цього нам потрібно $6,2 млн, і ми плануємо ці роботи закінчити в 2019 році, щоб забезпечити інженерними мережами саму площадку», – розповів директор «Техарго».

Спершу планується будівництво зернового терміналу (здача в експлуатацію – 2021 рік). За попередніми даними, на початковому етапі розвитку він зможе перевалювати 4,5 млн тонн на рік, в тому числі 400 000 тонн борошна і 200 000 тонн олії.

Контейнерний термінал, який планує будувати «Техагро», буде мати пропускну здатність 2 млн тонн і займе площу 22 га.

На терміналі для сипучих і генеральних вантажів планується перевалювати 2–2,5 млн тонн вантажів на рік. Це може бути вугілля, яке Україна імпортує, або вантажі експортного спрямування – окатиші, руда, щебінь, пісок і т. д.

«Ми хочемо зробити і запроектували вже два тунелі, критих, і таким чином транспортерам прямо можна подавати в трюми судів вагони з сипучими вантажами, не здіймаючи пил. Це дуже важливо», –  сказав Бояльский.

Нагадаємо, з 1 квітня найбільший у світі контейнерний перевізник Maersk Line припинив свою діяльність в Одеському порту.

Нагадаємо, НАБУ здійснює розслідування на Державному підприємстві «МТП «Южний» в рамках кримінального процесу щодо можливого незаконного присвоєння службовими особами підприємства близько 100 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті