ГПУ позивається проти «Держгеонадрів» щодо ліцензії компанії «Аркона» на експлуатацію газородовища

ГПУ позивається проти «Держгеонадрів» щодо ліцензії компанії «Аркона» на експлуатацію газородовища

«Аркона Газ-Енергія» придбала ліцензію за 3,8 млн грн, проте, за оцінками, його вартість щонайменше 45 млн грн

ГПУ позивається проти «Держгеонадрів» щодо ліцензії компанії «Аркона» на експлуатацію газородовища
Фото Shutterstock

Генеральна прокуратура подала адміністративний позов до Державної служби геології та надр із вимогою скасувати рішення про видачу ТОВ «Аркона Газ-Енергія» спеціального дозволу на використання Свистунківсько-Червонолуцького родовища нафти та газу в Полтавській області, повідомляє enkorr.

ГПУ стверджує, що обставини незаконного видання «Арконі» ліцензії стали відомі їй у березні 2018 року після вивчення наданих Держгеонадрами матеріалів.

Ліцензія на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище видана «Арконі» у травні 2017 року терміном на 20 років. «Аркона Газ-Енергія» є єдиною компанією за останні 3 роки, якій депутати Полтавської ради погодили видання ліцензій.

Свистунківсько-Червонолуцье родовище площею 97 кв. км знаходиться в 15 км на схід від районного центру Лохвиця Полтавської області. До серпня 2014 року родовищем володіло ПАТ «Укрнафта», проте термін дії ліцензії не продовжили. «Укрнафта» звернулася до суду з вимогою визнати незаконним видання «Арконе Газ-Енергія» ліцензії на своє колишнє родовище лише в листопаді 2017 року. 

За даними ЗМІ, ліцензію на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище «Аркона Газ-Енергія» придбала за 3,8 млн грн. «Укрнафта» оцінює його вартість у 45–110 млн грн.

Як повідомлялося раніше, результати журналістського розслідування свідчать про те, що ТОВ «Аркона Газ-Енергія» контролюється юристами президента Петра Порошенко.

Більше про те, як отримують дозволи на родовища газу й нафти в Україні, можна дізнатися в спецматеріалі Mind «Мільйон за ліцензію: хто і як отримує дозволи на газовидобуток в Україні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті