В Італії новий уряд на чолі з Джузеппе Конте склав присягу

В Італії новий уряд на чолі з Джузеппе Конте склав присягу

Главою міністерства оборони стала жінка

В Італії новий уряд на чолі з Джузеппе Конте склав присягу
фото @GiuseppeConteIT

Джузеппе Конте став прем'єр-міністром Італії. Про це повідомляє Інтерфакс. На церемонії в Квірінальському палаці він виголосив стандартну клятву.

Відзначається, що Конте вдруге за два тижні намагався сформувати уряд. До цього в Італії вже розгорілася політична криза, оскільки уряд не вдавалося сформувати кілька місяців.

Перша спроба провалилася після відмови президента Італії Серджо Маттарелли схвалити на посаді міністра фінансів суперечливого кандидата – жорсткого критика єврозони Паоло Савона.  Вчора, 31 травня, лідери італійського популістського «Руху 5 зірок» і націоналістичної «Ліги» вирішили вдруге провести переговори щодо формування уряду.

Крім Джузеппе Конте до складу уряду увійшли 18 міністрів. Вони також склали присягу.

Міністром економічного розвитку, праці та соціальної політики став глава руху «П'ять зірок» Луїджі ді Майо, також він обіймає посаду віце-прем'єра. Лідер партії «Ліга» Маттео Сальвіні став главою МВС і, як і Ді Майо, віце-прем'єром.

Відомий своєю критикою на адресу Євросоюзу економіст Паоло Савона став міністром у справах ЄС, пост глави МЗС займає юрист Енцо Моаверо Міланезі, міністром юстиції призначений адвокат Альфонсо Бонафеде, а главою Міноборони – Елізабетта Трента.

Міністром економіки призначений Джованні Тріа.

Раніше ми повідомляли, що в Італії міністром економіки може стати затятий противник євро і Євросоюзу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті