mind
Саудівська Аравія оголосить війну Катару, якщо той купить російську зброю

Саудівська Аравія оголосить війну Катару, якщо той купить російську зброю

Між тим переговори про купівлю зброї просуваються досить успішно

Саудівська Аравія оголосить війну Катару, якщо той купить російську зброю
Доха, Катар
Фото Shutterstock

Влада Саудівської Аравії оголосить війну Катару, якщо країна купить у Росії системи протиповітряної оборони С-400. Про це йдеться в офіційному листі Ер-Ріяда, направленому президенту Франції Еммануелю Макрону, повідомляє французьке видання Le Monde.

Посол Катару в Москві в січні 2018 року заявив, що Доха має намір закупити у Росії ракетно-зенітні комплекси С-400, і переговори наразі перебувають на «просунутій» стадії.

Саудівська Аравія визнала переговори Дохи з Москвою загрозою для національної безпеки, повідомили виданню джерела. На думку короля Салмана, розміщення комплексів С-400 в Катарі буде нести загрозу повітряному простору Саудівської Аравії і призведе до напруженості в регіоні.

Монарх заявив, що Саудівська Аравія готова «вжити всіх необхідних заходів для ліквідації систем оборони, в тому числі застосувати військові дії».

Саудівський король закликав Макрона стати на заваді цій угоді між РФ і Катаром.

У Парижі поки що публікацію листа короля Саудівської Аравії не прокоментували.

Зазначається, що Катар почав нарощувати свою військову потужність з минулого року після того, як опинився у центрі гострого конфлікту з іншими близькосхідними країнами, в тому числі Саудівською Аравією і Еміратами.

Між тим у 2017 році Саудівська Аравія також уклала з Росією контракт про постачання зенітних комплексів.

***

Саудівська Аравія і її союзники (Єгипет, ОАЕ і Бахрейн) припинили дипломатичні відносини з Катаром 5 червня 2017 року через розбіжності Дохи з арабським рухом. Ер-Ріяд розірвав дипломатичні відносини з Катаром, ввів блокаду сухопутних, повітряних і морських кордонів цієї країни.

23 червня ці 4 країни передали Катару перелік із 13 вимог, заявивши, що нормалізація відносин з Катаром повністю залежить від їх виконання.

Головні умови – повне припинення дипломатичних відносин з Іраном і Хезболлою, закриття каналу «Аль-Джазіра» і демонтаж військової бази Туреччини в Катарі. Доха не погодилася з цими умовами і зазначила, що будь-які спроби чинити тиск або втручатися в справи країни є неприйнятними.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті