mind
Іран закликав світ повстати проти залякувань Вашингтона та зберегти ядерну угоду

Іран закликав світ повстати проти залякувань Вашингтона та зберегти ядерну угоду

Тегеран переконаний, що вихід США з угоди був «незаконним» та дискредитував верховенство права на міжнародній арені

Іран закликав світ повстати проти залякувань Вашингтона та зберегти ядерну угоду
Фото Shutterstock

Міністр закордонних справ Ірану заявив, що світ повинен протистояти політиці залякування Вашингтона. Про це повідомляє Reuters.

Минулого місяця президент США оголосив про вихід із міжнародної ядерної угоди, яка передбачала зняття санкції з Ірану в обмін на припинення країною розвитку ядерної програми.

Решта країн – Франція, Німеччина, Великобританія, Росія та Китай, як і раніше, вважають цю угоду найкращим шляхом зупинити розробку ядерної зброї в Тегерані.

У листі міністр закордонних справ Ірану Мухаммед Джавад Заріф попросив інших учасників угоди компенсувати втрати Ірану, викликані виходом США з угоди, якщо вони хочуть ії зберегти.

«JCPOA (ядерна угода) не належить підписантам, тому одна сторона не може вийти з неї на основі внутрішньої політики або політичних розбіжностей у поглядах із попередніми адміністраціями своїх країн», – заявив він.

Ядерна угода була результатом «ретельних, виважених та збалансованих багатосторонніх переговорів» і не може бути переглянута, як того хочуть США, сказав Заріф. 

Він переконаний, що США «незаконно вийшли» з угоди і її «методи залякування, направлені на виведення з угоди інших урядів» дискредитували верховенство права на міжнародній арені.

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї назвав низку умов для європейських держав, якщо вони хочуть зберегти угоду, зокрема, зберегти торгівлю з Іраном.

Нагадаємо: після виходу США з ядерної угоди, держсекретар Сполучених Штатів оголосив, що США готові скасувати всі санкції проти Ірану, відновити торговельні та дипломатичні відносини в обмін на допуск експертів МАГАТЕ до іранських об’єктів, припинення збагачення урану та плутонію, а також відмову від розробки ракет, здатних нести ядерну зброю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті