Переговори між США й Китаєм провалилися: торгова війна знову на горизонті

Переговори між США й Китаєм провалилися: торгова війна знову на горизонті

Якщо США введуть санкції, весь досягнутий у переговорах прогрес зійде нанівець

Переговори між США й Китаєм провалилися: торгова війна знову на горизонті
фото Shutterstock

Третій раунд торговельних переговорів, що пройшов у неділю в Пекіні, виявився безуспішним для США й Китаю, питання введення загороджувальних мит один проти одного залишилося невирішеним, передає FinMarket з посиланням на американські ЗМІ.

Торгова війна між двома найбільшими економіками світу може початися вже у червні та вилитися в $100 млрд збитків, пише The Financial Times.

Віце-прем'єр Державної ради КНР Лю Хе і міністр торгівлі США Уілбур Росс не оприлюднювали спільної заяви після переговорів, які тривали два дні. Під час попереднього раунду переговорів, який пройшов у Вашингтоні в середині травня, вдалося досягти лише нечітких обіцянок від китайських чиновників «істотно» скоротити профіцит торгового балансу з США, зазначає The Wall Street Journal.

Американська делегація не стала коментувати підсумки переговорів. Китайське агентство «Сіньхуа» повідомило, що сторони досягли реального прогресу, але деталей не уточнює. При цьому в тексті є попередження, що будь-які санкції з боку США призведуть до скасування переговорів.

«Якщо американська сторона вдасться до торгових санкцій, зокрема до введення додаткових мит, то всі результати, досягнуті в ході двосторонніх торгово-економічних переговорів, виявляться недійсними», – йдеться в статті.

Наступний раунд переговорів намічено на літо, пише FT.

Як повідомлялося, американський бізнес може постраждати від наслідків введення США тарифів на китайські товари.

Нагадаємо, Китай вже пішов на певні поступки, щоб припинити торгову війну із США: КНР купуватиме американську нафту в рекордних кількостях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті