mind
Група «Приват» може викупити акції «Укрнафти»

Група «Приват» може викупити акції «Укрнафти»

«Нафтогаз» розглядає пропозицію поділу «Укрнафти» та продажу акцій, аби погасити податковий борг у 15 млрд грн

Група «Приват» може викупити акції «Укрнафти»
Фото УНІАН

НАК «Нафтогаз України» розглядає сценарій викупу групою «Приват» частини активів ПАТ «Укрнафта» для погашення наявного податкового боргу в 15 млрд грн, повідомляє enkorr із посиланням на народного депутата Вікторію Войціцьку (фракція «Самопоміч»).

Існує два сценарії погашення боргу, які були запропоновані уряду.
Перший: поділ активів «Укрнафти» на умовно газові та нафтові з подальшим їх викупом чинними акціонерами «Укрнафти». Виручені від продажу активів гроші повинні піти на погашення  податкового боргу.

В «Укрнафта» заявили, що вже закінчується розгляд незалежного звіту про оцінку вартості активів (на підставі якого планується здійснити їх поділ), а також юридичний аналіз розробки можливих варіантів моделі відчуження активів і порядку отримання необхідних для цього погоджень.

Наразі «Укрнафта» володіє 1,936 нафтовими і 168 газовими свердловинами, трьома ГПЗ для виробництва LPG та стабільного конденсату, 43 буровими установками й мережею з 537 АЗС. Роздрібна мережа була придбана в афілійованих із групою «Приват» компаній в 2003–2006 роках за $547 млн.

Другий: «досудова санація», план якої розробляється з 2016 року.

«Укрнафта» просила уряд списати їй нараховані з 2014 року відсотки, штрафи і пеню та розстрочити «тіло» заборгованості (11,8 млрд грн) на 3 роки, проте  Мінфін і МЕРТ офіційно відкинули цю пропозицію, оскільки це негативно вплине на бюджет. Тому «Укрнафта» попросила розстрочити борг, включаючи штрафи, на 8 років і внести зміни до Податкового кодексу, які вже підготовлені й передані в Кабмін.

Розроблений керівництвом «Укрнафти» план погашення податкового боргу не розрахований на повернення в компанію виведених в 2015–2016 роках близько 18,7 млрд грн шляхом видачі авансів і безоплатної передачі нафти компаніям, афільованим з групою «Приват».

Ключовою проблемою «Укрнафти» залишається підконтрольність менеджменту міноритарного акціонера в особі групи «Приват» (володіє 42% акцій). Бізнес-рішення в «Укрнафті», а також юридичний контроль за всіма діями правління здійснюється віце-президентами. Комерційний блок, який відповідає за реалізацію нафти, нафтопродуктів і зрідженого газу, очолює Фелікс Луньов. Юридичними питаннями, як і раніше, займається В'ячеслав Карташов, під юридичним наглядом якого їз компанії в 2015–2016 роках було виведено 18,7 млрд грн.

Нагадаємо: наглядова рада НАК «Нафтогаз України» прийняла рішення про проведення аудиту «Укрнафти», що може закінчитися звільненням голови правління Марка Роллінса.

Також нагадаємо, що ПАТ «Укрнафта» в січні – березні 2018 року сплатило понад 3,3 млрд грн податків, зокрема, 0,3 млрд грн – у рахунок погашення простроченого податкового боргу

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті