facebook.com
mind
Група «Приват» може викупити акції «Укрнафти»
Проект за підтримки
міжнародної юридичної фірми integrites

Група «Приват» може викупити акції «Укрнафти»

«Нафтогаз» розглядає пропозицію поділу «Укрнафти» та продажу акцій, аби погасити податковий борг у 15 млрд грн

Група «Приват» може викупити акції «Укрнафти»
Фото УНІАН

НАК «Нафтогаз України» розглядає сценарій викупу групою «Приват» частини активів ПАТ «Укрнафта» для погашення наявного податкового боргу в 15 млрд грн, повідомляє enkorr із посиланням на народного депутата Вікторію Войціцьку (фракція «Самопоміч»).

Існує два сценарії погашення боргу, які були запропоновані уряду.
Перший: поділ активів «Укрнафти» на умовно газові та нафтові з подальшим їх викупом чинними акціонерами «Укрнафти». Виручені від продажу активів гроші повинні піти на погашення  податкового боргу.

В «Укрнафта» заявили, що вже закінчується розгляд незалежного звіту про оцінку вартості активів (на підставі якого планується здійснити їх поділ), а також юридичний аналіз розробки можливих варіантів моделі відчуження активів і порядку отримання необхідних для цього погоджень.

Наразі «Укрнафта» володіє 1,936 нафтовими і 168 газовими свердловинами, трьома ГПЗ для виробництва LPG та стабільного конденсату, 43 буровими установками й мережею з 537 АЗС. Роздрібна мережа була придбана в афілійованих із групою «Приват» компаній в 2003–2006 роках за $547 млн.

Другий: «досудова санація», план якої розробляється з 2016 року.

«Укрнафта» просила уряд списати їй нараховані з 2014 року відсотки, штрафи і пеню та розстрочити «тіло» заборгованості (11,8 млрд грн) на 3 роки, проте  Мінфін і МЕРТ офіційно відкинули цю пропозицію, оскільки це негативно вплине на бюджет. Тому «Укрнафта» попросила розстрочити борг, включаючи штрафи, на 8 років і внести зміни до Податкового кодексу, які вже підготовлені й передані в Кабмін.

Розроблений керівництвом «Укрнафти» план погашення податкового боргу не розрахований на повернення в компанію виведених в 2015–2016 роках близько 18,7 млрд грн шляхом видачі авансів і безоплатної передачі нафти компаніям, афільованим з групою «Приват».

Ключовою проблемою «Укрнафти» залишається підконтрольність менеджменту міноритарного акціонера в особі групи «Приват» (володіє 42% акцій). Бізнес-рішення в «Укрнафті», а також юридичний контроль за всіма діями правління здійснюється віце-президентами. Комерційний блок, який відповідає за реалізацію нафти, нафтопродуктів і зрідженого газу, очолює Фелікс Луньов. Юридичними питаннями, як і раніше, займається В'ячеслав Карташов, під юридичним наглядом якого їз компанії в 2015–2016 роках було виведено 18,7 млрд грн.

Нагадаємо: наглядова рада НАК «Нафтогаз України» прийняла рішення про проведення аудиту «Укрнафти», що може закінчитися звільненням голови правління Марка Роллінса.

Також нагадаємо, що ПАТ «Укрнафта» в січні – березні 2018 року сплатило понад 3,3 млрд грн податків, зокрема, 0,3 млрд грн – у рахунок погашення простроченого податкового боргу

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті