mind
Microsoft купила веб-хостінг GitHub за $7,5 млрд

Microsoft купила веб-хостінг GitHub за $7,5 млрд

При цьому GitHub залишиться незалежною платформою для ІТ-розробників

Microsoft купила веб-хостінг GitHub за $7,5 млрд
фото Shutterstock

Компанія Microsoft сьогодні підтвердила, що придбала GitHub, популярний веб-сервіс для хостингу IT-проектів. Про це йдеться в офіційному блозі компанії.

Видання TechCrunch повідомляє, що ціна угоди склала $7,5 млрд в еквіваленті акцій Microsoft. Відомо, що GitHub залучив $350 млн, а в 2015 році компанія оцінювалася приблизно у $2 млрд.

Колишній гендиректор Xamarin Нет Фрідман (зараз корпоративний віце-президент Microsoft) стане гендиректором GitHub. А теперішній глава і засновник GitHub Кріс Ванстрант стане технічним радником Microsoft і працюватиме над стратегічними програмними ініціативами, йдеться в повідомленні Microsoft.

При цьому GitHub залишиться незалежним від Microsoft. «Розробники зможуть і надалі використовувати мови програмування, інструменти та операційні системи на свій вибір і зможуть застосовувати код в будь-якій операційній системі, будь-якій хмарі та будь-якому пристрої», – повідомляє Microsoft.

«GitHub збереже свій підхід, коли розробник стоїть на першому місці, компанія діятиме незалежно, щоб забезпечити відкриту платформу для всіх розробників у всіх галузях», – сказав представник Microsoft.

«Розробники – творці нової епохи, які пишуть код цього світу. І GitHub – це їхній дім», – сказав гендиректор Microsoft Сатья Наделла.

GitHub, що базується в Сан-Франциско, – важливий інструмент для ІТ-розробників. Багато корпорацій, включаючи Microsoft і Google, використовують хостінг для зберігання свого корпоративного коду і спільної роботи. Це також соціальна мережа для розробників.

Проте, втрати GitHub були значними – $66 млн протягом трьох кварталів 2016 року, також компанії довелося шукати нового гендиректора протягом 9 місяців, попереднього звільнили за звинувачення в домаганні.

За 9 місяців 2016 року GitHub отримав дохід у $98 млн.

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що Microsoft може купити веб-хостінг GitHub за $5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті