mind
Кабмін допомагає Vodafone повернутись до ОРДЛО

Кабмін допомагає Vodafone повернутись до ОРДЛО

Перемовини з так званою ДНР/ЛНР потрібні для забезпечення доставки на ці території спецтехніки, матеріалів та фахівців

Кабмін допомагає Vodafone повернутись до ОРДЛО
Фото: УНІАН

Контактна група з налагодження зв’язку на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей продовжує роботу, повідомив Mind начальник Управління з питань східних регіонів Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (МТОТ) Денис Тацій.

Так, він прокоментував оприлюднене днями на сайті так званої Донецької народної республіки (ДНР) відповідне повідомлення про поновлення взаємодії представників Vodafone з представниками ДНР/ЛНР.

«Сьогодні дві бригади займаються тим, що проводять аварійно-відновлювальні роботи на лініях опто-волоконного кабелю, прокладають додаткові нитки і підсилюють їх потужність. Одна група на лінії розмежування в Донецькій області, і одна – в Луганській. Переговори з представниками так званих ДНР/ЛНР були необхідні тому, що для цих робіт з України завозиться спецтехніка, матеріали, ті ж кабелі, фахівці, які можуть варити ці кабелі», – пояснив Тацій.

За його словами, Vodafone весь час присутній на окупованих територіях, «їх персонал стежить за вишками, обслуговує їх».

Крім того, як зазначив Тацій, представник Vodafone на постійній основі входить в підгрупу з соціальних питань на Мінських переговорах, бо все обслуговування карток Ощадбанку прив'язане до Vodafone.

«У багатьох на окупованих територіях є діючі пенсійні та соціальні картки Ощадбанку, і вся інформація йде через повідомлення Vodafone», – пояснив представник МТОТ.

Також він додав, що окупаційна влада Луганщини більш прихильно ставиться до роботи Vodafone, «і у них легше отримати дозволи на роботи, з донецькими складніше – вони у відкриту говорять, що не хочуть, щоб донеччани спілкувалися з рідними на території України, це підриває їх інформаційне поле».

Водночас, як відповіли Mind у прес-службі мобільного оператора, вся діяльність оператора стосовно надання послуг зв'язку на сході обов'язково узгоджується з органами державної влади.

«Формат взаємодії, у тому числі й у сфері зв'язку, визначається та координується Міністерством з питань тимчасово окупованих територій. Ми будемо діяти в рамках цього формату», – повідомили у «Vodafone Україна».

На даний момент «Vodafone Україна» – єдиний з операторів, хто готовий розглядати можливість повернутися у фейкову республіку «ДНР» (в «ЛНР» компанія майже не зупиняла роботу). До 2014 року «МТС-Україна» мала найбільшу абонентську базу на сході України серед українських мобільних операторів.

Нагадаємо, наприкінці квітня МТОТ повідомляв про відсутність мобільного зв'язку Vodafone на території тимчасово окупованої Луганської області через пошкодження ліній зв'язку.

Раніше компанія «Vodafone Україна» повідомляла, що абоненти Vodafone в ОРДЛО користуватимуться базовим пакетом «Смартфон Стандартний».

11 січня 2018 року відбулося повне припинення обслуговування абонентів українського оператора зв'язку «Vodafone Україна» на всій території «ЛНР» у зв'язку з пошкодженням оптоволоконного кабелю в районі селища Оленівка сусідньої «ДНР».

Пізніше МТОТ із посиланням на мобільного оператора повідомив, що після відновлення мереж мешканці непідконтрольних територій зможуть користуватися зв’язком Vodafone. При цьому спеціальних тарифів для них не буде, а витрати, які несуть сьогодні користувачі мережі, компанія обіцяє відшкодувати, зробивши перерахунок.

Так, оператор 19 січня завершив ремонтні роботи з відновлення зв'язку на сході України. Тепер послуги зв'язку в Луганській області надаються в повному обсязі, а в Донецькій – виникли проблеми з мережею.

Про те, чи буде відновлено український зв'язок у «ДНР» та на яких умовах мобільні оператори готові надавати послуги на поки непідконтрольній Україні території, читайте у матеріалі Mind «Переговори під дулом автомата: коли українські мобільні оператори повернуться у «ДНР».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті