Асоціація вакцинологів: знайдено ліки від вірусу Ебола

Асоціація вакцинологів: знайдено ліки від вірусу Ебола

Щоб розробити і застосувати в Африці вакцину, довелося подолати багато бюрократичних проблем

Асоціація вакцинологів: знайдено ліки від вірусу Ебола
weforum.org

Новий спалах лихоманки Ебола в Демократичній Республіці Конго викликає серйозну стурбованість, оскільки хвороба вже забрала життя 25 осіб і поширилася на столицю провінції Мбандака – місто з населенням більше мільйона чоловік.

Однак цього разу для боротьби з вірусом застосовується ефективна вакцина, яка має всі шанси зупинити вірус або звести його шкоду до мінімуму, повідомляє представник асоціації вакцинологів Сет Берклі на World Economic Forum.

У доступі вже є 300 000 експериментальних доз: хоча ця вакцина довела свою безпеку і ефективність у клінічних випробуваннях, вона ще не має ліцензії від регулюючих органів.

Ця вакцина сама по собі не зупинить хворобу – вона є частиною набагато масштабніших міжнародних зусиль, які докладаються для стримування вірусу. Однак вперше вакцина дійсно показала свою ефективність і використовується успішно.

Проблеми з вакциною – не лише проти вірусу Ебола, а й інших небезпечних хвороб – переважно лежать в економічній площині: розмір потенційного ринку споживачів вакцини має більше значення, ніж масштаби спустошення, які може принести вірус.

Вірус Ебола – одне з найбільш смертоносних захворювань, смертність може досягати 90%. Однак за 4 десятиліття з моменту відкриття вірусу і до спалаху епідемії в Західній Африці в 2014 році не було зроблено жодних суттєвих кроків у розробці вакцини, тому що кількість хворих складала «всього» кілька тисяч людей в найбідніших країнах світу

Тому не було ніякого стимулу виводити на ринок вакцину і вкладати кошти в тривалий і дорогий процес ліцензування. Хоча дослідники розробили кілька перспективних вакцин Ебола, жодна з них не покидала лабораторію.

Спалах у Західній Африці став сигналом тривоги, поширення Ебола набуло масштабів епідемії. Відтоді розробники працювали над вакциною, її тестування (в тому числі на людях) завершилося в 2016 році, показавши хорошу переносимість.

На даний момент закуплено 300 000 доз вакцини на $5 млн. Зазначається, що до закупівлі й застосування вакцини доклали зусиль уряд Канади, керівництво Всесвітньої організації охорони здоров'я, влада ДР Конго, які дозволили використовувати вакцину, яка ще не пройшла всі процедури регулювання. Інакше препарат був би недоступний ще багато років.

Міністр охорони здоровʼя ДР Конго Олі Ілунга Каленга (на фото) особисто пройшов вакцинацію новим препаратом, зазначає WEF.

Нагадаємо, Білл Гейтс вкладатиме кошти у боротьбу з малярією у Латинській Америці, його фонд вже залучив $180 млн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло