mind
Росія за жодних умов не поверне Крим Україні – Путін

Росія за жодних умов не поверне Крим Україні – Путін

Президент РФ певен, що Крим відокремився «не через вторгнення російських військ, а в результаті волевиявлення кримчан на відкритому референдумі»

Росія за жодних умов не поверне Крим Україні – Путін
фото з pixabay.com

Під час інтерв’ю австрійському телеканалу ORF президент РФ Владімір Путін заявив, що за жодних обставин Росія не поверне Крим Україні. Текст інтерв’ю опубліковано на сайті Кремля.

«Коли в Україні відбувся антиконституційний збройний переворот, захоплення влади за допомогою сили, наша армія знаходилась в Криму на законних умовах, за угодою там знаходилась наша військова база. Перше, що ми зробили, – ми збільшили свій контингент для охорони наших збройних сил там, наших військових об’єктів, на які, ми бачили, вже готуються різноманітні замахи та посягання. Ось з чого все почалось. Я впевнено вам говорив, що окрім цього там нікого не було, але там були наші збройні сили за угодою», – пояснив Путін.

Коли російського президента запитала не про військових, а саме про «бійців в уніформі без розпізнавальних знаків», він сказав, що російські військові ні в чому не брали участі, доки «не закрутилася спіраль антиконституційних дій в Україні, коли люди в Криму відчули себе в небезпеці».

«Перше, що прийшло в голову, – відновити свої права, які були отримані в рамках самої України, коли Крим отримав автономію. З цього насправді все почалось, розпочався процес в самому парламенті щодо визначення своєї незалежності від України», – додав він.

На його переконання, «Крим отримав незалежність не в результаті вторгнення російських військ, а в результаті волевиявлення кримчан на відкритому референдумі». 

Ведучий австрійської телекомпанії Армін Вольф підкреслив, що референдум не був законним, оскільки не відповідав українському законодавству та українській Конституції. «Це був не вільний референдум, так говорять західні спостерігачі… Нема нікого, хто визнав би це голосування, нема нікого, хто визнав би анексію», – заявив Вольф.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті