Група депутатів хоче розмежувати повноваження органів місцевого самоврядування в Києві

Група депутатів хоче розмежувати повноваження органів місцевого самоврядування в Києві

Відповідний проект закону передбачає, що обраний громадою мер Києва має отримати всі виконавчі повноваження

Група депутатів хоче розмежувати повноваження органів місцевого самоврядування в Києві
Фото: Shutterstock

Група депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроект «Про столицю України – місто Київ» (№8420).

«Київ живе без реального місцевого самоврядування. Це абсурд для міста, в якому гордо стоїть пам‘ятник Маґдебурзькому праву», – сказав мер Львова Андрій Садовий.

Згідно з пояснювальною запискою, проект закону передбачає, що обраний громадою мер Києва має отримати всі виконавчі повноваження; мер і його адміністрація підзвітні тільки громаді та міській раді; кількість депутатів Київради скорочується до 25 і працюють вони на постійній основі; столиця отримує право на формування нових районів, що дозволить відійти від нелогічного районування і перейти до історичних районних утворень; в нових районах утворюються районні ради і виконкоми, до яких переходять функції самоврядування.

«Створюється парадоксальна ситуація, що головою виконавчого органу Київської міської ради є особа, яку призначає президент України, а київський міський голова, якого обирає громада, позбавлений можливості будь-яким чином впливати на процеси в місті. Громада обирає міського голову без будь-яких повноважень, а Київська міська рада не може жодним чином впливати на голову Київської міської державної адміністрації і не контролює міський бюджет», – йдеться в пояснювальній записці.

Прийняття законопроекту, зазначають автори, розмежує повноваження органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади в Києві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло