ОНОВЛЕНО: відкритого вогню у Чорнобильському лісі немає

ОНОВЛЕНО: відкритого вогню у Чорнобильському лісі немає

Станом на 17.00, 6 червня, тривають заходи з ліквідації окремих осередків пожежі на загальній площі близько 2 га

ОНОВЛЕНО: відкритого вогню у Чорнобильському лісі немає
фото ДСНС

ОНОВЛЕНО: За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), станом на 17 годину 6 червня, у зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення продовжуються заходи щодо ліквідації окремих осередків пожежі на загальній площі близько 2 га.

«Ситуація контрольована. Відкритого вогню немає, спостерігається тління двох осередків лісової підстилки, трави, повалених дерев та пеньків», – йдеться у повідомленні ДСНС.

До гасіння пожежі залучено 35 одиниць техніки та 150 чол., з них від ДСНС 22 одиниць техніки та 130 чол.

Авіацією ДСНС з початку робіт здійснено 65 скидів води (286 тонн) з них літаками АН-32П здійснено 26 скиди (208 тонн), вертольотом Мі-8 здійснено 39 скидів (78 тонни).

Радіаційний фон у містах Київ, Чорнобиль та на промисловому майданчику ЧАЕС перебуває у межах норми. 
Як зазначається, у Києві радіаційний фон складає 15 мкР/год (безпечний рівень – до 30 мкР/год), у Чорнобилі радіаційний фон складає 31 мкР/год (безпечний рівень – до 50 мкР/год).

Крім того, на промисловому майданчику Чонобильської АЕС радіаційний фон складає 51,6 мкР/год (безпечний рівень – до 140 мкР/год).

Водночас, як повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на голову ДСНС Миколу Чечоткіна, версія про спалах сухої трави в зоні відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення Чорнобильської АЕС (Київська обл.) в результаті навмисного підпалу не підтвердилася.

«Не підтвердилася. Поки немає», – сказав він у коментарі агентству в Києві, відповідаючи на питання про те, чи підтвердилася версія про навмисний підпал.

Крім того, Чечеткін зазначив, що розслідуванням займаються органи Національної поліції.

Нагадаємо, станом на 10:30, тривали заходи з ліквідації окремих осередків пожежі на загальній площі близько 3 га, відкритого вогню немає а ситуація в зоні ЧАЕС контрольована.

Станом на 08:00, 6 червня спостерігалися окремі осередки горіння та задимлення на площі близько 5 га в чорнобильському лісі. Наразі тривають заходи щодо їх ліквідації. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

За прогнозом Гідрометцентру України, сьогодні у Києві та у Чорнобилі вітер буде північний, 5–10 м/с.

Нагадаймо: вчора в соціальних мережах почали з'являтись повідомлення про те, що в Чорнобилі горить понад 10 га лісу в районі «Факелу» (Рудого лісу). Пізніше було повідомлено, що горить не ліс, а трава в ньому.

За даними ДСНС, станом на 22:00 ситуація була контрольованою, розповсюдження пожежі призупинено, а її площу було зменшено до 6 га. Гасіння пожежі ускладнювалось сильним вітром з поривами до 20 м/с.

«Рудий ліс» – близько 202 кв. км дерев, прилеглих до Чорнобильської АЕС, які взяли на себе найбільшу частину викидів радіоактивного пилу під час вибуху реактора в 1986 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло