mind
Трамп зглянувся: США підписали попередню угоду про зняття санкцій з ZTE

Трамп зглянувся: США підписали попередню угоду про зняття санкцій з ZTE

Китайському технологічному гіганту доведеться сплатити $1 млрд штрафу та змінити топ-менеджмент

Трамп зглянувся: США підписали попередню угоду про зняття санкцій з ZTE
фото з zte.com.cn

Китайська компанія – виробник телекомунікаційного обладнання та мобільних телефонів ZTE підписала угоду про зняття заборони Міністерства торгівлі США на придбання китайською компанією комплектуючих та технологій американського виробництва. Це дозволить ZTE повернутись у бізнес. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

ZTE припинила здійснення головних операцій з моменту введення США семирічної заборони у квітні за порушення угоди 2017 року, коли компанія здійснювала незаконну торгівлю із Іраном та КНДР.

ZTE заплатить штраф в розмірі $ 1 млрд, ще $ 400 млн в якості застави за можливі майбутні розгляду, а діяльність компанії в США відтепер буде контролюватися спеціальним комітетом.

Нагадаємо: минулого місяця президент США Дональд Трамп заявив, що дав доручення міністерству торгівлі знайти спосіб, як допомогти ZTE відновити діяльність, запропонувавши штраф у розмірі $1,3 млрд та зміну топ-менеджменту.

Як повідомляють джерела, ZTE пообіцяла замінити керівний склад протягом 30 днів. Крім того, компанія надасть безперешкодний доступ для перевірок, що компоненти США використовуються відповідно зі правилами компанії.

Зазначається, що таке пом’якшення з боку Трампа зустріло негативну реакцію в Конгресі, де як республіканці, так і демократи, звинуватили президента у тому, що він прогнувся під тиском Пекіну, щоб допомогти компанії, яку було названо загрозою для національної безпеки США.

***

Нагадаємо, що ZTE була викрита в постачанні продукції до Ірану і КНДР, що знаходяться під американськими санкціями. ZTE заплатила за це штраф у розмірі $1,19 млрд, однак розгляд на цьому не закінчився. Мінторг США заявив тоді, що китайська компанія ввела в оману регуляторів і не покарала відповідальних за порушення режиму санкції співробітників. У квітні американським компаніям було заборонено працювати з ZTE, що фактично паралізувало роботу виробника в США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті