КСУ дозволив скасувати депутатську недоторканність

КСУ дозволив скасувати депутатську недоторканність

Якщо 2/3 парламенту підтримають законопроект, до Конституції будуть внесені зміни щодо депутатського привілею

КСУ дозволив скасувати депутатську недоторканність
Фото УНІАН

Конституційний суд визнав, що скасування депутатської недоторканності відповідає Основному Закону, повідомляє Мустафа Найєм на своїй сторінці у Facebook.

Рішення було прийнято сьогодні під час закритого засідання суду.

Даний висновок стосується депутатської версії законопроекту №6773, який дозволяє обмежити депутатську недоторканність уже зараз, на цій сесії парламенту. Для прийняття рішення необхідно, щоб 300 народних депутатів підтримали скасування або обмеження недоторканості депутатів.

«Маю велику надію, що Верховна Рада VIII скликання раз і назавжди покінчить з цим архаїзмом. Депутатська недоторканність – це цінник на вхідному квитку в політику. Її скасування або навіть обмеження зробить політику доступною не тільки гаманцям, а й ідеям та ініціативам», – зазначив Найєм.

Конституційний суд також планує розглянути президентський законопроект №7203, яким пропонується обмежити недоторканність з 1 січня 2020 року.

Питання скасування депутатської недоторканності неодноразово були предметом розгляду КСУ, зокрема, у своїх висновках у 2008, 2010, 2012 роках, суд визнавав такими, що відповідають вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроекти про внесення змін до Конституції України щодо обмеження депутатської недоторканності.

Нагадаємо: КСУ визнав закон «Про всеукраїнський референдум» таким, що не відповідає Конституції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті