США застосують антиіранські санкції до української авіакомпанії «Дарт»

США застосують антиіранські санкції до української авіакомпанії «Дарт»

Через її співпрацю з іранською авіакомпанією Caspian Air

США застосують антиіранські санкції до української авіакомпанії «Дарт»
Фото Anna Zvereva / Wikimedia Commons

США внесли до списку антиіранських санкцій українську авіакомпанію «Дарт», через її співпрацю з іранською авіакомпанією Caspian Air, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, про це йдеться у повідомленні Федерального регістру США.

Водночас, Caspian Air потрапив під санкції з огляду на підтримки Корпусу вартових ісламської революції шляхом перевезення персоналу і незаконних матеріалів, включаючи зброю, з Ірану до Сирії.

Офіційно санкції будуть надруковані 7 червня 2018 року.

Нагадаємо, за останні 7 років дві українські авіакомпанії «Хорс» і «Дарт» змогли придбати або отримати в лізинг 84 б/у літаки виробництва Airbus і Boeing. З цих 84 літаків як мінімум 40 опинилися в Іраку, Ірані та Сирії, свідчать дані трьох сайтів, які відстежують польоти.

Так, Мінфін США включив «Хорс» і «Дарт» у «чорний список» у вересні 2017 року, повідомивши, що вони допомагали компаніям, які знаходяться під санкціями, купувати вироблені в США літаки.

Авіакомпанія «Дарт» існує як чартерний авіаперевізник з 1997 року. Експлуатує літаки Bombardier Lear Jet 60, Airbus-320 та Boeing 737-300 / 500.

Нагадаємо, на початку квітня у Мінінфраструктури зазначали, що зазначені дві українські авіакомпанії можуть втратити ліцензії через участь у перевезенні російських бойовиків у Сирію. Так, українські «Хорс» і «Дарт» здавали в оренду або продавали літаки в Сирію та Іран.

Раніше, український авіаперевізник «Дарт» анонсував плани про повернення на ринок під новим брендом «Аланна». Так, на початку 2108 року компанія подала до «Державіаслужби» заявку з проханням змінити свою назву в документах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті