mind
Акціонери Tesla проголосували проти того, щоб змістити Ілона Маска з посади гендиректора

Акціонери Tesla проголосували проти того, щоб змістити Ілона Маска з посади гендиректора

Противники Маска вважають, що його зайнятість в інших компаніях шкодить Tesla

Акціонери Tesla проголосували проти того, щоб змістити Ілона Маска з посади гендиректора
фото elonmusk.com

Акціонери американської компанії з виробництво електромобілів Tesla проголосували проти пропозиції змістити її засновника і гендиректора Ілона Маска з посади голови ради директорів, повідомляє Голос Америки.

Акціонери Tesla на щорічних зборах в Маунтін-В'ю, Каліфорнія переобрали трьох директорів і проголосували проти пропозиції змістити Маска з посади керівника компанії. Вийшовши до мікрофона після оголошення рішення, Маск помітно нервував.

«Це були вкрай болісні, пекельні кілька місяців у моєму житті, але, я думаю, ми близькі до мети», – сказав Маск під час виступу.

«Ми в Tesla збираємо наші автомобілі з любов'ю, – сказав він. – У багатьох інших компаніях вони створюються без душі, відділами маркетингу або фінансів. Ми не ідеальні, але ми вкладаємо в цю справу своє серце, і нам не байдуже».

Противники бізнесмена в складі директорів Tesla вказували, що зайнятість Маска в проектах SolarCity і SpaceX є головним аргументом проти нього. Прихильники Маска, навпаки, заявили, що його роль у розвитку компанії і привернення до неї уваги дуже велика. «Повсякденна робота Маска» є секретом успіху компанії, зазначили вони.

Tesla зіткнулася з труднощами при виробництві заявлених обсягів виробництва Model 3. Маск постійно запевняє інвесторів, що компанії не потрібно залучати додаткові кошти в поточному році. Однак він потрапив під вогонь критики через свою поведінку минулого місяця на конференції, присвяченій фінансовій звітності Tesla, де він «психанув» і різко обірвав двох аналітиків, які попросили розповісти про труднощі з фінансуванням компанії і проблеми з масовим випуском Model 3. В результаті акції Tesla впали майже на 7%, а для компанії це коштувало $2 млрд ринкової вартості.

Поставлена раніше мета збирати до кінця червня 5 тисяч автомобілів Model 3 в тиждень «цілком імовірна», заявив Маск у вівторок. За його словами, зараз складальні потужності компанії вже наблизилися до цифри в 3500 одиниць на тиждень.

Глава компанії запевнив інвесторів, що очікує прибутку вже в третьому і четвертому кварталах поточного року.

Нещодавно Маск у Twitter заявив, що через масовий випуск Model 3 за $35 тис. компанія може збанкрутувати. «Нам потрібно досягти цільового темпу випуску, а потім вирівняти його для досягнення необхідної вартості. Якщо ми будемо випускати дешеву Model 3 прямо зараз, компанія втратить всі гроші і закриється. Нам доведеться протягом 6 місяців випускати не менше 5 тис. автомобілів на тиждень, щоб вижити», – написав Маск.

Минулого місяця Маск представив нову конфігурацію Tesla Model 3 – вона зможе розганятися до 96 км за 3,5 секунди, максимальна швидкість електрокара становитиме 250 км/год, а однієї зарядки вистачить на 500 км. Вартість такого автомобіля складе $78 тис. Експерти вважають, що цей електрокар дозволить компанії вийти зі збитків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті