У віці 83 роки померла український режисер Кіра Муратова

У віці 83 роки померла український режисер Кіра Муратова

Причини наразі невідомі

У віці 83 роки померла український режисер Кіра Муратова
Режисер Кіра Муратова
Фото УНІАН

Сьогодні вночі стало відомо, що померла українська режисер, академік Національної академії мистецтв України Кіра Муратова. Їй було 83 роки. Про це повідомив український продюсер Юрій Мінзоянов на своїй сторінці у Facebook.

«Пішла Кіра. З нею ціла епоха. Пам'ятаю, як ще студентом ВДІКа плакав на «Долгих проводах» (фільм Муратової). Якісь чорні дні настали, навколо смерть… смерть», – пише він.

Ушла Кира... с ней целая эпоха... помню, как еще студентом ВГИКа плакал на «Долгих проводах»... Какие-то черные дни настали, кругом смерть...смерть...

Опубліковано Yura Minzianoff 6 червня 2018 р.

Пізніше з посиланням на чоловіка Муратової Євгена Голубенка про смерть режисера повідомило видання buro247.

Кіра Муратова закінчила режисерський факультет ВДІКу. У 1961 році вона стала режисером на Одеській кіностудії. Її перші фільми «Короткі зустрічі» і «Довгі проводи» зазнавали цензури з боку радянської влади.

У 1990 році фільм Муратової «Астенічний синдром» отримав Гран-прі Берлінського кінофестивалю. Трагікомедія «Настроювач» була показана на фестивалі у Венеції. Останніми роботами режисера стали драми «Мелодія для шарманки» і «Вічне повернення. Кастинг».

У її картинах знімалися Володимир Висоцький, Олег Табаков, Рената Литвинова.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті