ОНОВЛЕНО: проти ПриватБанку подано позов через передачу особистих даних – ЗМІ

ОНОВЛЕНО: проти ПриватБанку подано позов через передачу особистих даних – ЗМІ

Позов подали 750 позивачів із числа клієнтів банку

ОНОВЛЕНО: проти ПриватБанку подано позов через передачу особистих даних – ЗМІ

Адвокатське об'єднання «ІСУ ЛОЄРС» подало позов до Печерського суду Києва на ПриватБанк. Про це пише zn.ua.

Згідно з повідомленням, йдеться про позов стосовно несанкціонованої передачі третім особам особистих даних клієнтів банку, зокрема й на територію Російської Федерації. Позов спрямований від 750 позивачів з числа клієнтів банку. 

За даними «ІСУ ЛОЄРС», була порушена стаття 60 закону України «Про банки і банківську діяльність» щодо банківської таємниці стосовно заборони на збір, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди.

У позовній заяві міститься вимога виплатити кожному з позивачів по 11 000 грн компенсації за неправомірні дії посадових осіб державного банку.

ОНОВЛЕНО: прес-секретар ПриватБанку Олег Серга в коментарі для Mind повідомив, що відповідний позов не має об'єктивних підстав.

«Наша позиція незмінна. Позов не має під собою об'єктивних підстав. Це не більше ніж піар молодої невідомої адвокатської компанії. Крім того, спосіб збору інформації загрожує безпеці клієнтів: передавати особисті дані на незахищених сайтах апріорі небезпечно. Саме так компанія збирала дані клієнтів для подачі позову», – повідомив Серга.

На запитання, чи йдеться про фейкову атаку, Серга відповів, що, як видно, йдеться про чутки про нібито «витік» даних у Росію, які вже були причиною низки безуспішних позовів.

У вересні минулого року був помічений злом серверів ПриватБанку і викачування даних про клієнтів на зовнішні сервери. IT-фахівцями був зафіксований вихід інформації на сервери Росії. Агентство Vse.Media оприлюднило скріншоти внутрішньої переписки співробітників банку, де обговорювалась атака.

Пізніше ПриватБанк спростував інформацію щодо викрадення персональних даних клієнтів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті