Картина Енді Уорхола буде продана на першому в світі блокчейн-аукціоні

Картина Енді Уорхола буде продана на першому в світі блокчейн-аукціоні

Британська арт-галерея приймає до оплати криптовалюту ще з минулого року

Картина Енді Уорхола буде продана на першому в світі блокчейн-аукціоні
Енді Уорхол, "Маленький електричний стілець (зелений)"
фото з відкритих джерел

Блокчейн-платформа Maecenas оголосила сьогодні, 7 червня, що вона проведе «перший в світі криптовалютний аукціон мистецтва», йдеться в її прес-релізі, на який посилається Forklog.

20 червня платформа буде продавати картину «Маленький електричний стілець» Енді Уорхола вартістю $5,6 млн – в дружній до криптовалют галереї образотворчого мистецтва Великобританії Dadiani Syndicate.

Картина митця є частиною серії Warvers 1980 Reversal.

Продаж 49%-ї частки володіння картиною дозволить покупцям купувати цифрові сертифікати часткової власності на платформі Maecenas blockchain з використанням власного токена ART, а також біткойна та Ethereum.

Платформа Maecenas створює несанкціоновані цифрові сертифікати, пов'язані з творами мистецтва на блокчейні, які інвестори можуть потім купувати і продавати іншим інвесторам.

Maecenas створює цифрові сертифікати, прив'язані до арт-об'єктів, які інвестори можуть купувати і продавати.

Остаточна ціна картини Уорхола визначиться смарт-контрактом на блокчейні Ethereum, резервна ціна встановлена на рівні $4 млн.

Зазначається, що арт-галерея Dadiani приймає до оплати криптовалюту з 2017 року.

Між тим технологія блокчейн застосовується на ринку предметів мистецтва для верифікації арт-об'єктів, вирішення питань авторського права, власності, оцінки та достовірності творів.

Як повідомлялося раніше, розробники Maecenas створюють децентралізовану галерею, яка полегшить доступ до інвестування в об'єкти мистецтва і дозволить власникам колекцій використовувати додаткові можливості для монетизації своїх активів.

Цікаво, що криптовалюту можна використати не лише для купівлі мистецтва, – вона також була включена безпосередньо в мистецтво: в одній із серії картин, представленій у березні цього року, автор приховав секретні ключі для криптовалютних гаманців, що містять до $ 9 000 доларів кожен, повідомляв портал cryptochain.news.

Вартість біткойна станом на 20.00 7 червня – $7697,8, вартість Ethereum – $608,4.

Раніше ЗМІ оприлюднили рейтинг ТОП-10 європейських країн, найбільш дружніх до криптовалют.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті