NASA таки знайшла життя на Марсі

NASA таки знайшла життя на Марсі

Це поки що просто органічні молекули, але як вони потрапили на червону планету – невідомо

NASA таки знайшла життя на Марсі
фото nasa.gov

Спеціалісти американського космічного агентства NASA вважають, що виявили в породі з поверхні Марсу молекули ряду органічних сполук. Знахідка належить американському марсоходу Curiosity.

Про це NASA повідомила в четвер на спеціально скликаній на честь такої події прес-конференції, інформує Euronews.

Відкриття сприяє тому, щоб дослідники ще на крок наблизилися до відповіді на питання: чи є життя на Марсі.

Органіку виявлено в древніх озерних відкладеннях. Йдеться про сполуки, що містять вуглець, а також органічні сполуки тіофен і толуол. Цим молекулам близько 3 млрд років.

Сліди можуть бути пов'язані з живими істотами, або ж утворилися самостійно, припускають вчені.

«Місія Viking першою почала пошук в 1976 році органічних молекул, – розповідає біохімік Дженніфер Айгенброуд. – Curiosity продовжив роботу, і тепер у нас є набір різноманітних молекул, який приведе нас до глибшого розуміння того, як цей матеріал зберігся і як ми можемо роздобути його ще більше».

При цьому походження знайдених органічних сполук поки що не зрозуміле. Фахівці відзначають, що вони можуть мати «небіологічне походження». Проте органічні сполуки мають ключове значення для пошуків життя на Марсі.

Зразки були отримані за допомогою бурової установки, якою оснащений марсохід. Айгенброуд зазначила, що NASA поки що може проникати на глибину лише 5 см.

Нагадаємо, Ілон Маск має великі плани переселити людство на Марс, а Джефф Безос планує колонізувати Місяць.

Раніше Маск заявляв, що колонію на Марсі треба побудувати якнайшвидше, поки не почалася Третя світова війна.

Як повідомлялося, науковці знайшли на Марсі величезні поклади льоду, а це значить, що наявність води на Червоній планеті значно пришвидшить її колонізацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло