Український стартап став найкращим на блокчейн-хакатоні, організованому центробанком Литви

Український стартап став найкращим на блокчейн-хакатоні, організованому центробанком Литви

Литовський банк вибирав найкращий варіант колекційної криптомонети на честь 100-річчя незалежності країни

Український стартап став найкращим на блокчейн-хакатоні, організованому центробанком Литви
фото Shutterstock

Команда розробників з України DLTeam стала переможцем дводенного хакатону, організованого в Вільнюсі Центральним банком Литви, повідомляє прес-служба банку, на яку посилається Forklog.

На честь 100-ої річниці незалежності Литви Центробанк вирішив випустити колекційну криптомонету. В ході хакатону розроблялися прототипи токена. Після їх аналізу Центробанк Литви прийме рішення про подальшу реалізацію проекту.

Хакатон проходив 1-2 червня у Вільнюсі. У ньому взяли участь вісім команд з Литви, Кіпру та України. Створені в ході хакатону прототипи, а також їх описи оцінювалися суддівською колегією, IT-експертами і колекціонерами. Три найкращі проекти отримали грошові призи.

Очікується, що колекційна криптомонета буде випущена вже в цьому році.

«Загальні результати показали, що поєднання амбітних ідей, інновацій та традицій може дати чудовий результат – першу в історії колекційну криптомонету. Тепер ми перейдемо до оцінки прототипів та обговорення подальших кроків по створенню токена», – зазначив член правління Центробанку Литви Маріус Юргілас.

За його словами, конкуренція на хакатоні була жорсткою, але найкращі характеристики безпеки токена й універсальність його торгової платформи були головними факторами, які привели українську команду до перемоги.

«Колекційні цифрові маркери, безсумнівно, отримають підтримку і незабаром вийдуть на світовий ринок. Цікаво те, що нам вдалося розділити нероздільний токен на частини, які можна продавати окремо. Купуючи всі частини, колекціонер може викупити фізичний токен», – розповів лідер DLTeam Павло Кравченко.

Центробанк Литви активно впроваджує блокчейн. На початку року він оголосив про намір створити блокчейн-платформу LBChain, яка допоможе місцевим і закордонним компаніям провести дослідження і тести блокчейн-сервісів в фінансовому секторі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті