Як політика впливає на торгівлю: Росія вже знайшла в турецьких овочах карантинні ризики

Як політика впливає на торгівлю: Росія вже знайшла в турецьких овочах карантинні ризики

Також РФ запідозрила, що Туреччина реекспортує плодоовочеву продукцію з «неправильних» країн

Як політика впливає на торгівлю: Росія вже знайшла в турецьких овочах карантинні ризики
фото Shutterstock

Російський контролюючий орган «Россельхознадзор» посилить контроль за поставками в Росію плодоовочевої продукції з Туреччини. В цій продукції в ході перевірок було виявлено карантинні ризики, повідомила прес-служба відомства, на яку посилається Інтерфакс.

«З цієї причини «Россельхознадзор» вживає заходів щодо посилення контролю за поставками плодоовочевої продукції на територію РФ, з урахуванням ступеня фітосанітарного ризику продукції, що поставляється з Турецької Республіки», – йдеться в повідомленні.

Крім того, перевірки «Россельхознадзора», як зʼясувалося саме сьогодні, виявили, що Анкара може постачати в Росію яблука з країн, проти яких Москва ввела санкції.

«На момент інспекції на складах турецьких підприємств «Россельхознадзором» виявлено 3,5 тис. тонни яблук врожаю 2017 року, які призначені для внутрішнього споживання на території Туреччини. При цьому яблук, призначених для експорту в Росію, на складах не виявлено», – йдеться в повідомленні відомства.

«Це свідчить про можливі поставки з Туреччини продукції з тих країн, щодо яких діють тимчасові обмеження, встановлені президентом і урядом РФ», – додали в прес-службі.

Загострення уваги до турецької плодоовочевої продукції відбувається на тлі політичної конфронтації, яка виникла між Туреччиною та Росією після того, як міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що європейські країни стали забувати про анексію Криму.

«Ми нагадуємо, що, якщо ви зараз забудете про Крим, а завтра щось трапиться в Україні, ви будете нести за це відповідальність, – заявив Чавушоглу.

Росія відреагувала на цю заяву негативно і назвала поведінку Туреччини непередбачуваною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті