mind
Попри звільнення Данилюка Нацбанк розраховує на $2 млрд від МВФ

Попри звільнення Данилюка Нацбанк розраховує на $2 млрд від МВФ

Для МВФ важливим є не підписант угоди, а виконання Україною її умов

Попри звільнення Данилюка Нацбанк розраховує на $2 млрд від МВФ
фото Shutterstock

Національний банк очікує отримання траншу від Міжнародного валютного фонду, незважаючи на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка, повідомляє FinClub з посиланням на прес-службу НБУ.

У Нацбанку повідомили, що незалежно від того, хто є підписантом програми співпраці з МВФ, зобов'язання за програмою бере на себе Україна. Для Фонду головне, щоб країна дотримувалася умов програми.

«Тому для МВФ ключовим є не те, хто очолює Міністерство фінансів, а послідовність його політики, стійкість державних фінансів і прогрес країни в цілому у виконанні домовленостей відповідно до програми співробітництва з Фондом», – повідомили в Нацбанку.

Попри нещодавнє звільнення Данилюка, який активно виступав за співпрацю з фондом, Національний банк продовжує очікувати, що Україна здійснить реформи, закладені в програмі, і отримає від МВФ $ 2 млрд в 2018 році.

«Структурні реформи і продовження співпраці з офіційними кредиторами України критично важливі як для збереження макрофінансової стабільності (особливо з огляду на ускладнення доступу країн, що розвиваються, до глобального ринку капіталу), так і для забезпечення довгострокового економічного зростання нашої країни», – відзначили в НБУ.

Нагадаємо, що НБУ заявило, що його монетарна політика залежатиме від подальшої співпраці з МВФ.

Більше про причини звільнення Данилюка та можливі наслідки читайте в матеріалі Mind «Мінфін розбрату: нова слабка ланка України».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті