Рада звільнила з посади міністра фінансів Олександра Данилюка

Рада звільнила з посади міністра фінансів Олександра Данилюка

За проголосували 254 депутати

Рада звільнила з посади міністра фінансів Олександра Данилюка
Фото: УНІАН

Верховна Рада відправила у відставку міністра фінансів Олександра Данилюка за поданням прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

За відповідну постанову №8433, зареєстровану вчора, 6 червня 2018 року, у Верховній раді проголосували 254 депутати.

Водночас Данилюк серед своїх основних досягнень називає націоналізацію ПриватБанку, коли «Мінфін не побоявся взяти лідерство», що дозволило захистити інтереси 20 млн громадян від одного з найбільш сильних олігархічних угруповань, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Хоча ті, хто повинен був цим займатися разом зі мною, боягузливо ховалися по кабінетах», – сказав Данилюк, виступаючи у Верховній Раді перед відставкою і вказуючи в бік глави уряду, який був присутній при розгляді питання.

Він додав, що були й інші представники влади, які, – «відверто працювали на приватні інтереси».

«Я ініціював процес проти Коломойського в Лондонському суді, подавши позов про шахрайство, і тут знаходяться люди, які заважали усіма методами це зробити, а також пропонували мені домовитися», – заявив  екс-міністр в залі Верховної Ради.

За його словами, ці ж люди заважали впроваджувати систему автоматичного відшкодування ПДВ.

У той же час Данилюк утримався у своєму виступі від згадування будь-яких прізвищ, окрім відстороненого більше року тому і звільненого в цьому році з посади голови Державної фіскальної служби Романа Насирова, що екс-міністр також назвав одним зі своїх досягнень.

Крім того, як повідомляє агентство із посиланням на дані Bloomberg єврооблігації України в середу подешевшали на новини про голосування у Верховній Раді щодо відставки міністра фінансів.

Так за даними агентства, більше всіх впали котирування паперів з погашенням у 2027 і 2032 роках: відповідно на 78,5 базисних пункту (б.п.) – до 96,945% номіналу і на 71,9 б.п. – до 92% номіналу. Прибутковість єврооблігацій-2027 при цьому підвищилася на 12,5 б.п. – до 8,226% річних, єврооблігацій-+2032 – на 9,2 б.п., до 8,341% річних.

Як писав Mind, прем'єр-міністр Володимир Гройсман підписав подання до Верховної Ради на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка.

Данилюк прокоментував дану ситуацію на своїй сторінці у Facebook, зазначивши, що вимагає надати йому можливість виступити перед парламентом.

«Протягом року на мене чиниться колосальний тиск. Від мене вимагають підтримати програму «Субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів». У перекладі на людську мову, це – роздача грошей на проекти депутатів-мажоритарників. Це – політична корупція, у народі – «гречка», – сказав міністр фінансів.

Протягом року на мене чиниться колосальний тиск. Від мене вимагають підтримати програму «Субвенції на...

Опубликовано Олександром Данилюком 6 червня 2018 р.

Нагадаємо: Кабінет міністрів на закритому засіданні 23 травня проголосував за перепідпорядкування ДФС безпосередньо Кабміну та ухвалив виключення Мінфіну з переліку відомств, чиє погодження є обов'язковим для документів, які подаються на розгляд уряду.

Тоді ж була озвучена пропозиція про відставку Олександра Данилюка з посади міністра фінансів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті