Трамп на саміті G7 запропонував створити зону безмитної торгівлі

Трамп на саміті G7 запропонував створити зону безмитної торгівлі

Президент вимагає покласти край «нечесній» торгівлі і вважає, що Америкою користуються інші країни

Трамп на саміті G7 запропонував створити зону безмитної торгівлі
Фото опубліковано прес-секретарем Ангели Меркель Steffen Seibert

Президент США Дональд Трамп під час зустрічі лідерів країн «Великої сімки», яка проходить цими вихідними у Канаді, заявив, що Сполучені Штати прагнуть швидко припинити торгові методи, які призвели до втечі американських компаній і робочих місць в інші країни. Про це повідомляє Reuters.

Трамп, який минулого тижня розлютив своїх партнерів по «Великій сімці» підвищенням митних зборів на імпорт сталі та алюмінію з Канади, ЄС і Мексики, пообіцяв зберігати «суворий» підхід до тих пір, поки товари США не матимуть «чесного» доступу до ринків.

«Інші користуються Сполученими Штатами десятиліттями і десятиліттями», – сказав Трамп на прес-конференції у другий день дводенного саміту в Канаді.

Американський президент також зазначив, що запропонував іншим лідерам «Великої сімки» усунути всі торгові бар'єри, включаючи митні збори і субсидії, і створити зону безмитної торгівлі.

«Так, я піднімав це питання. Це те, як має бути: ніяких мит, ніяких бар'єрів і ніяких субсидій... Це була б кінцева мета, не знаю спрацює це чи ні, але я запропонував це», – сказав Трамп. Він не став уточнювати, підтримали його пропозицію учасники саміту чи ні.

Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте повідомив, що G7 досягла угоди з питань торгівлі. «Ми багато обговорювали мита, тарифи, бар'єри. Можу сказати вам, що угоди досягнуто. Ми всі згодні, що міжнародна система торгівлі, заснована на СОТ, дещо застаріла і потребує удосконалення та кращого співвідношення з реальністю», – зазначив він.

Нагадаємо, раніше Трамп заявив, що Росію слід повернути до складу «Великої сімки».

На цей закид Ангела Меркель відповіла, що Росія зможе повернутися до G7 лише після вирішення ситуації в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло