Захворіло у світі
177,058,656
Померло у світі
3,828,472
Вилікувалось у світі
161,259,501
Захворіло в Україні
2,224,992
Померло в Україні
51,769
Вилікувалось в Україні
2,136,176
Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд

Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд

Та запросив міжнародних партнерів представити мінімум 12 кандидатур іноземних експертів для запуску процесу створення суду

Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд
Фото: president.gov.ua

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищий антикорупційний суд» і зауважив, що 11 червня є історичним днем для України, адже минулого року в цей день було запроваджено безвіз із ЄС для українців, йдеться в повідомленні на сайті голови держави.

«Це не кінець роботи. Це лише початок. Хочу звернутися до наших іноземних партнерів, бо законом передбачено інститут іноземних експертів, кандидатури яких нам мають надати міжнародні й авторитетні організації, які спеціалізуються на боротьбі з корупцією, і де Україна бере участь на міждержавному рівні. Прошу, за дуже короткий термін мінімум 12 кандидатів мають надійти до Вищої кваліфікаційної комісії суддів для того, щоб ми запустили процес створення суду», – наголосив Порошенко.

Також він звернувся до уряду і Міністерства фінансів терміново виділити фінансування, яке передбачено в бюджеті. «І головне, я звертаюся до ВККС і Вищої ради правосуддя – готуйтеся до ефективної і напруженої роботи, бо суд нам потрібен цього року. Я нікому не дам зупинити цей процес», – наголосив він.

Крім того, Порошенко звернувся до правників: «Не бійтеся. Беріть участь у конкурсі на посаду суддів Антикорупційного суду. Бо чесні, сміливі, незалежні, професійні та патріотичні судді нам вкрай потрібні».

Нагадаємо: Верховна Рада 7 червня 2018 року прийняла президентський закон про Вищий антикорупційний суд (№7440) у другому читанні й в цілому. За проголосувало 315 депутатів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті