«Нормандська четвірка» не домовилася про введення сил миротворців ООН на Донбас

«Нормандська четвірка» не домовилася про введення сил миротворців ООН на Донбас

Позиції України та Росії щодо місії «блакитних шоломів» сильно різняться

«Нормандська четвірка» не домовилася про введення сил миротворців ООН на Донбас
фото з twitter.com/UNPeacekeeping

11 червня після півторарічної перерви в Берліні відбулися переговори міністрів закордонних справ у так званому нормандському форматі, в яких брали участь Франція, Німеччина, Росія та Україна. Головною темою останньої зустрічі стало розміщення мил миротворців ООН на сході України. Про це повідомляє DW.

На думку Берліна, миротворча місія здатна оживити мінський процес, створити для нього «нові рамкові умови». За словами очільника МЗС ФРН Гайко Мааса, ідею введення «блакитних шоломів» підтримує як українська, так і російська сторона, але їх «уявлення на цей рахунок дуже різняться».

Маас назвав останні переговори «дуже докладним та відкритим, але й конструктивним діалогом».

В результаті зустрічі була сформульована ціла низка домовленостей, зокрема, серед них і обіцянка усіх сторін суворо дотримуватися режиму припинення вогню, готовність відвести від лінії розмежування важке озброєння і почати розмінування території.

Щодо введення сил миротворців, учасникам вдалося домовитись лише про те, щоб продовжити переговори на цю тему й надалі.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував ситуацію з миротворцями більш різко.

«Росія каже, що майбутні миротворці можуть супроводжувати – я підкреслюю – тільки супроводжувати наглядову місію ОБСЄ й уздовж лінії зіткнення, і на окупованій території, але вони не здатні робити нічого іншого», – заявив він.

Українська сторона наполягає, що «блакитні шоломи» повинні одразу зайти на всю окуповану територію.

«Звичайно, вони не можуть відразу розміститися в усіх місцях із самого початку. Це буде стадійний підхід. Але вони повинні отримати реальний мандат», – підкреслив Клімкін.

Вперше під час зустрічі очільники МЗС країн обговорили питання звільнення українських політв’язнів, зокрема, говорили про Олега Сенцова та Володимира Балуха.

Нагадаємо: минулого місяця спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що миротворці ООН повинні замінити російських військових на Донбасі. Він переконаний, що зміна ситуації на сході України цілком залежить від президента Путіна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті