Україна у Міжнародному суді ООН доводитиме, що Росія фінансує тероризм

Україна у Міжнародному суді ООН доводитиме, що Росія фінансує тероризм

Меморандум на 17,5 тис. сторінок передано до суду 12 червня

Україна у Міжнародному суді ООН доводитиме, що Росія фінансує тероризм
фото Shutterstock

Україна передала до Міжнародного суду ООН розширений меморандум, у якому йдеться про допущені Росією порушення конвенції про протидію фінансуванню тероризму та конвенції про ліквідацію расової дискримінації.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook президент України Петро Порошенко.

За словами президента, подання до суду цього документа – це важливий етап у доведенні того, що за всі свої протиправні дії РФ нестиме відповідальність.

ПП: Дуже символічно, що Міжнародний Суд ООН визначив саме 12 червня – день Росії – для подачі Меморандуму у справі...

Опубліковано Петром Порошенком 12 червня 2018 р.

Він нагадав, що весь світ спостерігає за протиправними діями Росії, анексією Криму,  окупацією Донбасу, однак «Росія і далі вперто бреше, що це не вони окуповували українські землі, привезли «Бук», яким збили МН-17, завезли «Гради», яким обстріляли мирних жителів Маріуполя, Краматорська та Авдіївки та блокпост у Волновасі».

Президент наголосив, що подолати цю брехню можна лише за допомогою доказів. Для цього потрібна чітка позиція Міжнародного суду ООН, який дасть належну оцінку діям РФ і не дозволить росіянам ховатися за криками «нас там немає».

Порошенко пояснив, що меморандум містить «надзвичайну, як для практики суду, кількість доказів».

«Це зроблено для того, щоб ні в кого не лишилося сумнівів, що Росія вчинила протиправні дії і має понести за це відповідальність», – заявив глава держави.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін уточнив, що текст документа викладено на 17 500 сторінок.

«Сьогодні (в День Росії, який відзначається 12 червня. – Mind) РФ отримає від нас своєрідний «подарунок» у Міжнародному суді ООН. Він важить близько 90 кг і складається з 29 томів», – написав міністр у Twitter.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло