«Vodafone Україна» винайшла метод «обчислення пасажиропотоку» великих міст за допомогою мобільного зв’язку

«Vodafone Україна» винайшла метод «обчислення пасажиропотоку» великих міст за допомогою мобільного зв’язку

Результати дослідження маятникової міграції абонентів планується використовувати для впровадження e-квитка, нових маршрутів тощо

«Vodafone Україна» винайшла метод «обчислення пасажиропотоку» великих міст за допомогою мобільного зв’язку
Фото Shutterstock

Визначити точну кількість людей, які щодня приїжджають до Львова, з яких населених пунктів найбільше мешканців, найбільш популярні точки в’їзду до міста, а також особливості їх навантаження протягом дня можливо за допомогою мобільного зв’язку.

Про це повідомляє прес-служба «Vodafone Україна» за результатами спільного дослідження мобільного оператора та Львівської міської ради про маятникову міграцію мешканців Львівської області.

Так, за показниками дослідження, протягом одного дня до Львова в середньому приїжджає 152 000 осіб, у будні – до 180 000, у вихідні – до 79 000 осіб, а мешканці, які проживають в 15-кілометровій зоні навколо Львова, створюють половину загального обсягу людинопотоку.

Vodafone винайшов метод «обчсилення пасажиропотоку» великих міст за допомогою мобільного зв’язку
Фото: Vodafone Україна

Як зазначається, дослідження ґрунтується на аналізі великих даних оператора, в основі яких – знеособлені дані про переміщення клієнтів Vodafone.

«Дослідження дуже наочно демонструє, як використання великих даних мобільного оператора може вирішувати складні й актуальні соціальні питання. Питання громадського транспорту у Львові є одним із найактуальніших, тому ми запропонували місту використати для його вирішення новітній метод обчислення потоків. Знеособлені узагальнені дані, які ми надали для реалізації цього проекту, дають у цій ситуації найбільш точну інформацію про реальні потоки людей, які щодня в’їжджають у місто з приміських територій – і це не припущення, що базуються на дослідженнях, це математично точні дані», – пояснив, заступника генерального директора «Vodafone Україна» Костянтин Воробйов.

Водночас заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко зазначив, що отримані результати планується використовувати для впровадження електронного квитка, розробки нових транспортних маршрутів, ремонту доріг, проведення благоустрою тощо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті