Штучний інтелект навчився визначати позу людини, яка перебуває за стіною

Штучний інтелект навчився визначати позу людини, яка перебуває за стіною

Технологію можна використовувати для стеження за людьми в різних ситуаціях – від пацієнтів до потенційних злочинців

Штучний інтелект навчився визначати позу людини, яка перебуває за стіною
фото © Jason Dorfman, MIT CSAIL

Команда інженерів з Массачусетського технологічного інституту (MIT) презентувала пристрій, який здатний детально стежити за рухами людини крізь стіни і розпізнавати її пози. Про це пише HighTech з посиланням на EurekAlert.

Технологія поєднує в собі систему штучного інтелекту і бездротовий радіопристрій.

Йому дали назву RF-Pose. Для навчання алгоритму вчені використовували дані, які збирали за допомогою радіолокатора і відеокамери. Вони фіксували, як добровольці, що брали участь в експерименті, говорять, ходять, сидять, їх пози в різних ситуаціях. Дані вони перетворили на модель, яку сприймає пристрій – так RF-Pose навчився будувати зв'язок між показаннями радіолокатора і тим, які дії робить людина.

Таким чином спеціалісти змогли створити алгоритм, який показує позу або переміщення людини за стіною. Поки що це двовимірні зображення, але згодом систему можна буде вдосконалити для тривимірного моніторингу, зазначають розробники.

Вчені хочуть продовжити навчати АІ, щоб він розпізнавав складніші рухи: дрібну моторику кистей, пальців, а не тільки переміщення кінцівок і тулуба. Таку технологію можна застосовувати в широких сферах: від спостережень за місцями масового скупчення до медичних установ і місць позбавлення волі.

Автори дослідження також уточнили, що розробка може допомогти спостерігати за хворими з хворобою Паркінсона і розсіяний склероз. Він також зможе вивчати особливості їх руху і радити правильне лікування, а також служити охоронною системою для літніх людей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті