НБУ: у травні нові кредити бізнесу в гривні подорожчали на 0,3 в. п., до 17% річних

НБУ: у травні нові кредити бізнесу в гривні подорожчали на 0,3 в. п., до 17% річних

Портфель гривневих кредитів бізнесу у травні зріс на 0,4%, до 477 млрд грн

НБУ: у травні нові кредити бізнесу в гривні подорожчали на 0,3 в. п., до 17% річних
Фото НБУ

Вартість нових кредитів бізнесу в гривні у травні збільшилася на 0,3 в. п., до 17% річних, а портфель гривневих кредитів бізнесу у травні зріс на 0,4%, до 477 млрд грн, йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Як зазначається, про це свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики» НБУ за травень 2018 року.

Загалом, кредитний портфель у національній валюті в травні зріс на 1%, до 594 млрд грн, порівняно з 0,8% у попередньому місяці. Передусім банки продовжували активно кредитувати населення – залишки за гривневими кредитами зросли на 3,5%, до 117 млрд грн. Минулого місяця зростання становило 1,6%.

Також зріс і портфель депозитів у національній валюті – на 1,1% порівняно з квітнем, або на 5,6 млрд грн, до 507 млрд грн. Зокрема, у травні, прискорився приплив коштів юридичних осіб у національній валюті – депозитний портфель бізнесу в платоспроможних банках зріс на 3,3% (3,2% минулого місяця), до майже 259 млрд грн. Також збільшив обсяг вкладів у іноземній валюті на 1%, до $5,1 млрд.

Натомість обсяг депозитів фізичних осіб у платоспроможних банках дещо скоротився: гривневих – на 1,1% (порівняно з 3,7% притоку у квітні), до 248 млрд грн, у іноземній валюті – на 0,6%, до $8,5 млрд. Як зазначає регулятор, така динаміка депозитів відображає сезонне збільшення витрачання коштів у період травневих свят.

Водночас ставки за гривневими депозитами бізнесу в травні незначно зросли – на 0,1 в. п., до 11,4% річних, з огляду на помірну динаміку таких депозитів у попередні періоди та посилення конкуренції між банками за кошти юридичних осіб.

Незначно знизилися ставки за депозитами фізичних осіб як у гривні (на 0,2 в. п., до 10,8% річних), так і у валюті (на 0,1%, до 2,2% річних). Зниження ставок за депозитами в гривні значною мірою відображало зусилля банків у напрямку поліпшення строкової структури депозитів. Зокрема, підвищилися ставки за депозитами строком від шести  місяців до одного року та більше одного року, тоді як ставки за депозитами меншої строковості переважно знижувалися. З огляду на певне зниження вартості фондування банків, скоротилася й вартість кредитів у гривні для фізичних осіб – на 0,3 в. п.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті