Кабмін відкрив дисциплінарне провадження щодо голови Держрезерву

Кабмін відкрив дисциплінарне провадження щодо голови Держрезерву

Вадима Мосійчука звинувачують у неузгоджені з першим віце-прем'єром відряджень

Кабмін відкрив дисциплінарне провадження щодо голови Держрезерву
Вадим Мосійчук, голова Державного агентства резерву (Держрезерв) України

Кабінет міністрів України на засіданні 13 червня за ініціативи першого віце-прем'єра – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва доручив відкрити дисциплінарне провадження стосовно голови Державного агентства резерву (Держрезерв) України Вадима Мосійчука за неузгоджені з першим віце-прем'єром відрядження, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначає агентство із посиланням на документи, наявні в його розпорядженні, безпосередньою причиною для відкриття такого виробництва став недавній візит Мосійчука до Литви 23–25 травня, де він проводив консультації та переговори з питань створення держрезерву нафти в Україні.

Так, у поданих на засідання уряду документах зазначається, що Держрезерв 23 травня просив Кубіва надати Мосійчуку відпустку на ці дні, однак у зв'язку з порушенням термінів ця заява не була погоджена. Потім, 30 травня, Держрезерв намагався отримати у першого віце-прем'єра дозвіл на це відрядження, проте безрезультатно.

Крім того, у документах зазначено, що з початку 2017 року Мосійчук 9 разів був у відрядженнях, у тому числі 4 рази за кордоном (в Австрії, Словаччини, Сербії та Китаї), і кожен раз без дозволу першого віце-прем'єра.

«Кубів вже два роки не дає мені ні відряджень, ні відпусток, не погоджує проекти документів щодо реформування державного резерву», – прокоментував Мосійчук агентству це рішення уряду і зазначив, що не був повідомлений про винесення цього питання на засідання уряду.

Голова Держрезерву, призначений на цю посаду в липні 2015 року попереднім урядом з ініціативи тодішнього міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса, зазначив, що Кубів ініціює заангажовані перевірки Держрезерву і перешкоджає реалізації його важливих ініціатив. Зокрема, за словами Мосійчука, законопроект №7543 «Про стратегічні резерви» вдалося зареєструвати у Верховній Раді в березні цього року за допомогою народних депутатів, бо перший віце-прем'єр його не погоджував.

За словами Мосійчука, дії Кубіва спрямовані на його звільнення через те, що він «неугоден» і не приймає рішень, які носять корупційний характер. «Зокрема, такі питання як забудова інституту ресурсу, судові баталії Держрезерву з «Сокар» з питань невиділення грошей МЕРТ на закупівлю палива, з приводу аукціону по реалізації зерна, де корупційні ризики складають 25–30 млн грн, де ми судимося другий рік, і інше», – підсумував Мосійчук.

Як він зазначив, про такі корупційні ризики він повідомив Національне антикорупційне бюро.

Як повідомлялося, уряд України наприкінці листопада 2016 року за ініціативою Кубіва вже винес попередження голові Держрезерву.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті