mind
Гривня найбільше зміцнилась до долара серед світових валют – Bloomberg

Гривня найбільше зміцнилась до долара серед світових валют – Bloomberg

За перше півріччя 2018 року національна валюта зміцнилась на 7,5% до долара, незважаючи на проблеми в українській економіці

Гривня найбільше зміцнилась до долара серед світових валют – Bloomberg
фото з pixabay.com

З початку 2018 року гривня стала світовою валютою №1, яка найбільше зміцнилась до долара. Про це повідомляє Bloomberg.

Незважаючи на те, що країна потрапила до п’ятірки найбільш вразливих країн з ринком, що формується, колишня радянська республіка кидає виклик скептикам, тоді як активи в таких країнах, як Туреччина та Аргентина, падають. Звісно, у країні є проблеми: запаси іноземних ресурсів відносно низькі, корупція процвітає, а державний борг є високим. Але програма спасіння в розмірі $17,5 млрд від МВФ допомогла контролювати державні фінанси.

«Для фінансової стабільності рівень резервів має вирішальне значення», – зазначив заступник голови НБУ Олег Чурій та додав, що регулятор зможе пом’якшити грошво-кредитну політику, як тільки побачить стійку тенденцію до зниження інфляції.

Цього року гривня зросла на 7,5% відносно долара, випередивши грузинський ларі та колумбійський песо. На відміну від розрізнених дефіцитів наявного рахунку, які простежувались в інших країнах, у квітні в Україні спостерігалось позитивне сальдо. Базова облікова ставка центрального банку складає 17%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті