Шведська Volvo інвестує в новий завод у США понад $1 млрд

Шведська Volvo інвестує в новий завод у США понад $1 млрд

У першу чергу на новому заводі випускатимуть седан Volvo S60 нового покоління

Шведська Volvo інвестує в новий завод у США понад $1 млрд
Volvo S60

Виробник легкових автомобілів Volvo Cars відкриває завод у Чарльстоні (Південна Кароліна). Це перше виробниче підприємство на території США шведської компанії, повідомляють «Ведомости».

У завод буде інвестовано $1,1 млрд, має бути створено 4000 робочих місць. Повна виробнича потужність заводу – 150 000 одиниць на рік. Автомобілі американського виробництва будуть продаватися на внутрішньому ринку та експортуватися, повідомила компанія.

Виробництво на заводі почнеться восени цього року. Першою випущеною з конвеєра моделлю стане середньорозмірний седан Volvo S60 нового покоління (на платформі SPA). У 2021 році завод почне також випускати наступне покоління великого кросовера XC90.

Площа підприємства – 650 га, площа приміщень – 213 700 кв. м. На території заводу також побудований офіс, де будуть працювати 300 фахівців з наукових досліджень, закупівель, контролю якості та продажу.

«Завод у Чарлстоні дає право назвати США нашим третім домашнім ринком», – сказав гендиректор Volvo Cars Хокан Самуельсон. Компанія почне виробляти автомобілі на трьох ключових ринках відповідно до стратегії «виробляємо там, де продаємо». Зараз у Volvo Cars в Європі два складальних автозаводи і один з виробництва двигунів, три заводи в Китаї і складальні підприємства в Індії та Малайзії.

З 2010 року Volvo Cars належить китайській Zhejiang Geely Holding Group. Китайська компанія купила Volvo у Ford Motor за $1,8 млрд. Всі інтелектуальні права на розробки шведської компанії залишилися у Volvo, а Geely отримала до них повний доступ.

Нагадаємо, в Україні відновлюються продажі преміального седану Volvo S90.

Крім того, нещодавно Volvo представила електровантажівку для вивезення сміття.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті