Рівень хабарництва та корупції в українських організаціях виріс до 73% у 2018 році – PwC
Третина опитаних компаній заявляють, що з них вимагали хабар

Майже половина українських компаній у своїй діяльності стикаються з випадками хабарництва та корупції. Про це свідчать дані опитування компанії PwC українських респондентів у межах Всесвітнього дослідження економічних злочинів та шахрайства 2018.
За даними дослідження, рівень шахрайства в українських організаціях виріс із 43% у 2016 році до 48% у 2018 році.
Так, 48% українських респондентів повідомили, що їхня організація стала жертвою економічних злочинів та/або шахрайства. 33% опитаних респондентів скаржилися що їх організація отримувала пропозицію дати хабар.

(Фото : дослідження PwC)
Разом з цим найпоширенішими видами злочинів є незаконне привласнення майна (46%), шахрайство у сферах закупівель (33%) та управління персоналом (33%), кібер-злочини (31%).
Результати дослідження показали, що 31% респондентів відмітили, що збитки, яких зазнала їхня організація від найбільш суттєвих випадків шахрайства, становлять понад $100 000. 12% із них зазначили збитки від $1 млн до $50 млн.
Рівень хабарництва та корупції в українських організаціях виріс із 56% у 2016 році до 73% у 2018-му.
Результати опитування за 2018 рік показали, що 33% організацій в Україні стикалася з шахрайством у сфері закупівель, що на 11% більше, ніж в організаціях у світі.
Показник випадків незаконного привласнення майна, навпаки, зменшився з 62% у 2016 році до 46% у 2018-му. Падіння показника цього виду економічного злочину може бути наслідком посилення контролю в українських організаціях та збільшення інвестицій у засоби для запобігання привласненню майна, які починають демонструвати свою ефективність.
Шахрайство у сфері управління персоналом розділило третє та четверте місце серед видів шахрайства в українських організаціях (8-е місце в організаціях у світі).
Кількість кіберзлочинів, яких зазнають організації, неухильно зростає і несе високий ризик як для організацій комерційного, так і державного сектору. Результати опитування за 2018 рік свідчать про зростання числа кіберзлочинів проти організацій в Україні на 7% у порівнянні з 2016 роком.
«Розвиток технологій призвів до виникнення низки нових загроз для організацій, серед яких: шкідливе програмне забезпечення, фішинг, сканування мережі та атаки методом підбору паролю. А оскільки 16% українських респондентів переконані в імовірності того, що їхня організація постраждає від кіберзлочинів у наступні два роки, організаціям в Україні слід приділити максимальну увагу цьому виду економічних злочинів», – йдеться в повідомленні.
Починаючи з 2001 року компанія PwC раз на два роки проводить всесвітнє дослідження щодо визначення ставлення організацій до економічних злочинів. В Україні дослідження проводиться з 2009 року.
В опитуванні 2018 року взяв участь 101 представник різних українських організацій, як приватного, так і державного сектору.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].