Підприємство Коломойського порушує низку угод з водоканалами України
«Дніпроазот» припинило постачання рідкого хлору для знезараження води

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко вважає припинення поставок поставок рідкого хлору, який використовується для знезараження питної води АТ «Дніпроазот» є недотримання умов контрактів з водоканалами України, повідомив БізнесЦензор.
Напередодні «Дніпроазот», який входить у групу «Приват», повідомив водоканали, що припиняє постави рідкого хлору.
Зубко наголосив, що «питання вартості газу не є форс-мажором для припинення поставок і виконання суб'єктом господарювання договору на поставку хлору».
«Відмова поставки хлору за контрактом сприймається як шантаж водопостачальних підприємств і вплив на критичну інфраструктуру. Особливо в умовах, коли за останній рік АТ «Дніпроазот «підвищило ціну на хлор на 300% для водоканалів, контракт повинен бути виконаний», – підкреслив віце-прем'єр .
Невиконання прямих договірних обов'язків тягне за собою адміністративну відповідальність, у випадку критичної загрози інфраструктурі держави – кримінальну.
«У складі структури тарифу на підготовку води хлор є незначною – 1% – але важливою складовою. Підприємства водопостачання переходять на гіпохлорит натрію замість хлору, але на це потрібен час», – зазначив віце-прем'єр.
Щомісячна потреба водоканалів в рідкому хлорі становить від 500 до 800 тонн. Хлор також використовується для приготування гіпохлориту натрію.
Зубко також анонсував в суботу проведення наради з цього питання за участю керівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Мінрегіону, Асоціації «Укрводоканалекологія» та керівництва АТ «Дніпроазот».
Віце-прем'єр додав, що паралельно направлено інформацію до Антимонопольного комітету України щодо ситуації навколо монопольного становища АТ «Дніпроазот» і впливу на ринок хлору, також дано доручення надати варіанти альтернативних поставок хлору.
«АТ» Дніпроазот «- єдиний виробник рідкого хлору в Україні. Альтернативні постачальники знаходяться за кордоном.
Нагадаємо,раніше Куюн заявляв,що виведення коштів із «Укрнафти» через «Дніпроазот» уже досягло кількох мільярдів гривень: сумарні втрати у 2017 році можуть досягати 2 млрд грн
Також нагадаємо, що у вересні 2017 року суд заарештував майно Коломойського на Дніпропетровщині, серед якого був «Дніпроазот».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].