Банкнотно-монетний двір України буде виробляти валюту для інших країн

Банкнотно-монетний двір України буде виробляти валюту для інших країн

Водночас основним пріоритетом для Банкнотно-монетного двору залишатиметься національна гривня

Банкнотно-монетний двір України буде виробляти валюту для інших країн
фото Shutterstock

Голова Національного банку України Яків Смолій та президент компанії Crane Currency Аннемарі Уотсон 22 червня 2018 року підписали Договір про співпрацю у галузі виготовлення грошових знаків, повідомляється на сайті регулятора.

Договір є важливим з позиції закріплення Банкнотно-монетного двору НБУ, як виробника, на світовому ринку захищеного паперу та грошових знаків.

«Наш Банкнотно-монетний двір має повний цикл виготовлення грошей, від розроблення дизайну до виробництва захищеного паперу та, власне, друку банкнот. У кооперації з Crane Currency ми готові запропонувати увесь свій досвід та виробничі потужності для виготовлення грошових знаків на замовлення інших країн», – зазначив Голова Національного банку України Яків Смолій.

Даним договором регулюються відносини між НБУ та Crane Currency щодо можливості розміщення іноземних замовлень на виробничих потужностях українського Банкнотно-монетного двору.

Компанія Crane Currency заснована більше 200 років тому. Насьогодні є партнером  понад 50 центральних банків (США, Великобританії, Швеції, Мексики, Нігерії, Малайзії, Індії та інших), яким постачає захищені банкноти, банкнотний папір та захисні елементи. .

Банкнотно-монетний двір Національного банку України сьогодні на 100% забезпечує потребу української держави у виготовленні власної грошової одиниці, проте його потужності дають змогу виготовляти продукцію для інших держав. Річна потужність виробництва становить 1.8 млрд банкнот, 1.2 млрд обігових монет, близько 1 млн пам’ятних монет із дорогоцінних та недорогоцінних металів, 3,5 тис. тонн банкнотного та захищеного паперу, а також близько 200 тис. державних нагород.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла закон «Про валюту і валютні операції».

Також нагадаємо, що Нацбанк уніфікував кредитні ліміти до 5%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло