Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
Жінка за кермом: завдяки нововведенню Саудівська Аравія збільшить ВВП на $90 млрд – Bloomberg

Жінка за кермом: завдяки нововведенню Саудівська Аравія збільшить ВВП на $90 млрд – Bloomberg

Жінки активніше включатимуться в роботу, тому кількість робочих місць зростатиме

Жінка за кермом: завдяки нововведенню Саудівська Аравія збільшить ВВП на $90 млрд – Bloomberg
Twitter Saint Hoax

Дозвіл жінкам у Саудівській Аравії сідати за кермо автомобіля позитивно позначиться на економіці країни: завдяки появі нових водіїв і підвищенню попиту на автомобілі ВВП країни може зрости в наступні 12 років на $90 млрд, підрахували експерти агентства Bloomberg.

Економічна вигода від цього рішення може навіть перевищити очікуваний прибуток від IPO нафтового концерну Saudi Aramco, який може скласти до $100 млрд за найоптимістичнішими прогнозами.

Нововведення підвищить кількість жінок, які шукають роботу, збільшить розміри робочої сили, доходи населення і обсяг ВВП. Крім того, збільшення кількості водіїв зумовить зростання попиту на бензин.

Заборона для жінок керувати автомобілем діяла в Саудівській Аравії – єдиній країні в світі – з 1990 року, хоча навіть не була прописана в місцевих законах.

У 2017 році король Саудівської Аравії Салман підписав указ, згідно з яким жінкам в країні з 2018 року дозволено отримувати водійські права і керувати автомобілем.

Указ набув чинності в неділю, 24 червня: цього дня на дорогах з'явилися сотні жінок за кермом, а цей день назвали історичним.

Ініціатором подібних змін вважають наслідного принца Мухаммеда бен Салмана, який в рамках започаткованої ним стратегії Vision 2030 неодноразово виступав на підтримку прав жінок та за скасування надмірної кількості заборон і обмежень для них, які почали діяти в 50-х роках ХХ століття.

На сьогодні в Саудівській Аравії економічно активні лише близько 20% жінок, тоді як на 2016 рік середній показник для країн Перської затоки становив 42%. Збільшення робочої активності жінок, за оцінками видання, дозволить підвищити потенціал економічного зростання на 0,9% за рік.

«Жінки отримають більше прав і можливостей, стануть мобільнішими і, думаю, з часом будуть активнішими на ринку праці. Тому я вважаю, що це рішення буде сприяти працевлаштуванню жінок в країні», – заявив міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті