Мін'юст протягом року створить реєстр нерухомого майна

Мін'юст протягом року створить реєстр нерухомого майна

Для надання повної інформації про таке майно державним реєстраторам, органам архітектурно-будівельного контролю та місцевого самоврядування

Мін'юст протягом року створить реєстр нерухомого майна
Фото Shutterstock

Міністерство юстиції створить реєстр об'єктів нерухомого майна як підсистему, призначену для автоматизації процесів ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно, повідомляє Юрліга.

Як зазначається, реєстр буде створено з метою надання в повному обсязі достовірних відомостей про нерухоме майно державним реєстраторам, органам місцевого самоврядування та органам державного архітектурно-будівельного контролю. Відповідні зміни внесено до Порядку ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно постановою Кабміну від 6 червня 2018 року № 484, яка набула чинності 22 червня. Реєстр повинен бути створений до 22 червня 2019 року.

Крім того, удосконалено процедуру надання (припинення) безпосереднього доступу посадових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування та інших визначених законом осіб, адвокатів і нотаріусів (користувачів) до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Крім того, посилено вимоги до захисту інформації, що міститься в Держреєстрі прав на нерухоме майно, шляхом застосування засобів криптографічного захисту інформації, які мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами відповідної державної експертизи. Користувач може здійснювати пошук відомостей, завантажувати і переглядати їх в електронній формі для подальшого використання, зокрема друку. Відповідна інформація надається незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

Як зазначалося раніше, Фонд держмайна запровадить електронний реєстр визначення вартості нерухомості.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло