В Литві заочно судитимуть головного акціонера Ukio bankas, який ховається в Росії

В Литві заочно судитимуть головного акціонера Ukio bankas, який ховається в Росії

Його звинувачують у захопленні майна банку в особливо великих розмірах та доведенні до банкрутства

В Литві заочно судитимуть головного акціонера Ukio bankas, який ховається в Росії
фото Shutterstock

Основного акціонера збанкрутілого литовського банку Ukio bankas Володимира Романова планують судити в Литві заочно, без його участі в судовому процесі. На даний момент він переховується в Росії. Про це пише Інтерфакс з посиланням на Baltic News Service.

Основного акціонера банку Ukio bankas Романова та інших його керівників підозрюють в шахрайстві з метою захоплення майна банку у великих розмірах, його розтраті, зловживання і легалізації майна, придбаного злочинним шляхом.

Минулого тижня Дільничний суд міста Вільнюса задовольнив прохання Генеральної прокуратури і визнав Романова підозрюваним, який не доступний для досудового розслідування литовських правоохоронних органів, підтвердила прес-секретар Генпрокуратури Литви Олена Мартінонене.

Це визнання – одна з необхідних умов, при якому можна судити осіб, що переховуються.

З 2017 року в Кримінальний кодекс Литви внесено поправки, які дозволяють судити заочно осіб щодо злочинів, які завдали великої шкоди, а підозрювана особа знаходиться не в Литві і не може бути видана Литві. Вже були засуджені заочно колишні керівники і акціонери збанкрутілого банку Snoras Раймондас Баранаускас і Володимир Антонов.

Банк Ukio bankas було оголошено банкрутом 7 червня 2013 року.

Його найбільшим акціонером був Романов з часткою 65% капіталу. У травні 2013 року він виїхав до Росії, був оголошений в міжнародний розшук. У квітні 2015 року він був затриманий у Москві, проте незабаром звільнений, а в серпні того ж року Росія повідомила, що Романову надано притулок.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло