Єврокомісія стежитиме за тим, що продається на AliExpress, Amazon та інших онлайн-платформах

Єврокомісія стежитиме за тим, що продається на AliExpress, Amazon та інших онлайн-платформах

Європейський регулятор зобов’язав 4 найбільші інтернет-магазини швидше вилучати небезпечні товари

Єврокомісія стежитиме за тим, що продається на AliExpress, Amazon та інших онлайн-платформах
фото Shutterstock

Єврокомісія зобов'язала інтернет-магазини AliExpress, Amazon, eBay і Rakuten-France оперативніше видаляти інформацію на онлайн-платформах про продаж небезпечних товарів, повідомила прес-служба регулятора, на яку посилається Reuters.

Представники найбільших онлайн-майданчиків спільно з єврокомісаром з питань юстиції Вірою Юровою підписали відповідну домовленість в понеділок, 25 червня.

«За сприяння Європейської комісії чотири великих інтернет-компанії зобов'язалися реагувати на повідомлення про небезпечну продукцію від органів влади держав-членів ЄС протягом 2 робочих днів і приймати рішення щодо повідомлень від клієнтів протягом 5 робочих днів», – наголошується в прес-релізі Єврокомісії.

«Споживачі повинні мати можливість здійснювати покупки в інтернеті так само надійно, як і в звичайних магазинах», – підкреслила Юрова.

З нового договору випливає, що користувачі повинні ясно бачити на сайті інтернет-магазину, яким чином вони можуть поскаржитися на небезпечний товар.

Крім того, компанії зобов’язані створити центральний координаційний центр, куди могли б надходити скарги з країн ЄС.

У категорію небезпечних товарів Єврокомісія відносить в першу чергу ті, які містять терористичний контент, матеріали сексуального насильства над дітьми, небезпечні продукти, а також товари, що порушують авторські права або містять розпалювання ворожнечі й насильства.

Кожні півроку Єврокомісія буде перевіряти дотримання нових норм, покладених на онлайн-платформи. Комісія також закликає інші онлайн-сервіси приєднатися до зобов'язання і підвищити тим самим безпеку продукції в інтернеті для користувачів в ЄС.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло