Російські хакери готують нову масштабну кібератаку на Україну – кіберполіція

Російські хакери готують нову масштабну кібератаку на Україну – кіберполіція

Очільник кібер-поліції вважає, що вони не могли б цього зробити без підтримки уряду РФ

Російські хакери готують нову масштабну кібератаку на Україну – кіберполіція
фото з pixabay.com

Російські хакери заражають комп’ютери українських компаній шкідливим ПЗ, що забезпечує несанкціонований доступ до них для більш масштабної атаки. Про це в інтерв’ю повідомив голова кіберполіції України Сергій Демедюк в інтерв’ю Reuters.

Хакери мають намір атакувати компанії в Україні, включно із банками та енергетичними компаніями, через активацію шкідливого ПЗ в одну масштабну атаку. Демедюк також зазначив, що українська поліція працює з іноземними урядами для виявлення хакерів.

Співробітники правоохоронних органів та корпоративної безпеки по усьому приділяють велику увагу кіберзагрозам в Україні, де відбувались деякі з найбільш руйнівних кібератак.

«Той факт, що уряд України вирішив оприлюднити це, показує, що вони бояться, що це може мати великий вплив і хоче, щоб люди про це знали», – сказав Хайме Бласко, головний науковий співробітник з кібербезпеки компанії Alien Vault.

На його думку, важко стримати вплив кібератаки всередині однієї нації, тому можливо, що ця нова загроза може розповсюдитись по усьому світу.

З початку року поліція України почала виявляти віруси у фішингових листах, відправлених з доменів державних установ, системи яких були зламані, і підроблені веб-сторінки, що імітують реальні сайти державних органів.

Хакери намагались уникнути свого виявлення, розбивши шкідливе ПЗ на окремі файли, які поміщаються в цільові мережі, до того як вони їх активують, сказав Демедюк.

«Аналіз вже виявленого ПЗ і націленість атаки на Україну свідчать про те, що все це готується на певний день», – додав він.

Відносини між Україною та Росією погіршились у 2014 після анексії РФ українського Криму. Київ звинуватив Росію в організації масштабних кібератак у рамках «гібридної війни» проти України.

Деякі з нападів співпадали з державними святами в Україні.

Демедюк припускає, що наступна може відбутись у четвер – на День Конституції України, або на День незалежності в серпні.

За його слова, масштаби кампанії, яка відбувається зараз, є такими ж, як і атаки вірусом NotPetya.

«Це підтримка на рівні уряду – дуже дорога та дуже синхронізована. Без допомоги державних органів це було б неможливо. Зараз ми говоримо про РФ», – підкреслив він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло