Олег Сенцов став лауреатом премії Ukrainian ID Award
Партнерський матеріал

Олег Сенцов став лауреатом премії Ukrainian ID Award

7 липня о 19:00 за київським часом Україна та світова українська діаспора проведуть глобальний флешмоб на підтримку режисера

Олег Сенцов став лауреатом премії Ukrainian ID Award

Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Award, заснованої Міжнародним економічно-гуманітарним форумом Ukrainian ID, за незламну силу в боротьбі за ідеали свободи.

«Олег Сенцов є людиною культури, українським кінорежисером, який став символом відчайдушної боротьби за свободу та громадянську гідність у всьому світі. Ми планували оголосити присудження йому премії 7 липня, разом із оголошенням інших лауреатів Ukrainian ID Awards. Та наразі ми не можемо втрачати жодної доби, жодної хвилини в тому, щоб підтримувати та посилювати тиск на російську владу, яка цинічно продовжує утримувати Сенцова в заручниках та ізоляції, штовхаючи його на межу життя та смерті», – заявила президент форуму Наталія Заболотна.

7 липня, під час вручення премії в Каневі, буде проведений глобальний флешмоб #FreeSentsov в Україні та серед представників української діаспори по всьому світу. Організаційний комітет Ukrainian ID закликає всіх, незалежно від місця проживання, вийти на мітинги на підтримку режисера на головні площі своїх міст та перед дипломатичними представництвами Росії та США.

«Як відомо, 16 липня у Гельсінкі пройде зустріч Дональда Трампа та Володимира Путіна, під час якої, вочевидь, обговорюватимуться дії Росії з окупації України та шляхи пом’якшення напруження між РФ та США.
Ми просимо усіх українців світу довести Росії: їй ніколи не вдасться знищити чи купити людську гідність та ідеали свободи, за які покоління українців вели і продовжують вести смертельно небезпечну боротьбу. Ми чинитимемо тиск і на Росію, і на США з тим, щоби питання звільнення Сенцова та усіх українських політв’язнів стало пріоритетним і було вирішено терміново», – заявила Заболотна.

Вручення Ukrainian ID Award представникам Сенцова в Каневі, у меморіальному заповіднику Тараса Шевченка, є символічним через паралелі у долях Кобзаря та Сенцова.

«У XIX столітті українець Тарас Шевченко був засуджений владою імперської Росії за духовне протистояння її вбивчій, антигуманній державній політиці. У XXI столітті українець Олег Сенцов був засуджений владою неоімперського утворення за цими ж мотивами. Вони обидва стали героїчним втіленням української культури: самобутньої, незламної та надихаючої. І вони обидва приречені на волю та безсмертя в серцях українського народу», – підкреслила Наталія Заболотна. 

Міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID – діалогова платформа, створена Фондом гуманітарного розвитку України у 2018 році. Форум вперше пройде 7 липня в Каневі, де надалі проходитиме щорічно. Тема Форуму: «План на завтра» – створення дорожньої карти дій для України та світу в умовах новітньої економіки та на фундаменті принципів гуманітарної безпеки.

Лауреатами премії можуть стати громадяни будь-якої країни та професійної сфери, а також організації (крім політичних), що своєю діяльністю зробили значний внесок у відповідальний розвиток світу.

Автор статуетки нагороди Ukrainian ID Awards молодий харківський скульптор Сергій Шауліс.

Серед учасників Форуму: Джон Хербст (директор Євразійського центру Атлантичної ради, посол США в Україні в 2003-2006 роках), Наталія Яресько (виконавчий директор Ради з фінансового контролю та управління Пуерто-Рико, міністр фінансів України в 2014-2016 роках), Володимир Омелян (міністр інфраструктури), Коста Ваєнас (радник уряду Швейцарії з питань електронної демократії), Лілія Гриневич (міністр освіти і науки України), Крістофер Діккі (редактор The Daily Beast (США), письменник), Дмитро Бондаренко (генеральний директор групи компаній «ЛІГА»), Анна Нємцова (журналістка Newsweek та Тхе Daily Beast (США), Люк Якобс (Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні), Роман Ващук (Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні), Уляна Супрун (в.о. міністра охорони здоров’я України), Даніел Білак (радник Премʼєр-міністра України з питань інвестицій), Джеймс Брук (головний редактор Ukraine Business News), Кеді Ворд (головний радник проекту міжнародної технічної допомоги Канади «Партнерство для розвитку міст»), Томас Бруннер (австрійський топ-менеджер та меценат української культури, керуючий партнер компанії «АгроПлюс2006»), Катерина Смаглій (засновниця Форуму культурної дипломатії України) та Майкл Боцюрків (канадський письменник, журналіст).

Більше про форум можна дізнатися в матеріалі Mind «Наталя Заболотна: «Міжнародний форум Ukrainian ID у Каневі стане найпотужнішою діалоговою платформою у Східній Європі».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло