Нацбанк розробив методичні рекомендації з управління ризиками в платіжних системах

Нацбанк розробив методичні рекомендації з управління ризиками в платіжних системах

Дотримання розроблених рекомендацій сприяє підвищенню ефективності управління ризиками в платіжних системах

Нацбанк розробив методичні рекомендації з управління ризиками в платіжних системах
Фото: Shutterstock

Національний банк України (НБУ) розробив методичні рекомендації з управління ризиками в платіжних системах українських банків і небанківських установ. Про це з посиланням на дані Нацбанку пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, документ підготовлено на підтримку конструктивного діалогу і партнерства з учасниками платіжного ринку, а також з метою поліпшення функціонування платіжних систем і зменшення ризиковості їх діяльності.

Рекомендації регулятора містять загальну інформацію про систему управління ризиками, а також про ризики платіжної системи (правові, фінансові, комерційні, операційні і т.д.) і механізми управління ними.

НБУ нагадує, що організація грошових переказів і розрахунків відноситься до однієї з ризикових сфер діяльності, в тому числі, через складність процедур і інструментів, які використовуються платіжними організаціями, високої мобільності і оперативності розрахунків, а також швидкого розвитку нових технологій і систем дистанційного банківського обслуговування . При цьому можливість виникнення і реалізації ризиків згодом тільки зростає, що може негативно впливати на учасників платіжних систем і їх користувачів.

На думку НБУ, дотримання розроблених рекомендацій сприяє підвищенню ефективності управління ризиками в платіжних системах.

«У документі враховано кращий міжнародний досвід центральних банків і рекомендації експертів місій Світового банку і Міжнародного валютного фонду з питань оверсайту платіжних систем. Рекомендації НБУ призначені для застосування на практиці платіжними організаціями платіжних систем-резидентів, що посприяє підвищенню якості документів, що подаються регулятору відповідно до законодавством «, – зазначено в повідомленні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті