ВСУ направив справу про реприватизацію «Укртелекому» у першу інстанцію

ВСУ направив справу про реприватизацію «Укртелекому» у першу інстанцію

Касаційна скарга компанії Ахметова щодо законності купівлі-продажу 92,8% держпідприємства задоволена і відправлена на перегляд

ВСУ направив справу про реприватизацію 	«Укртелекому» у першу інстанцію
Рінат Ахметов
Фото УНІАН

Верховний суд задовольнив касаційну скаргу ТОВ «ЕСУ» про розірвання приватизаційного договору купівлі-продажу 92,8% акцій ПАТ «Укртелеком» та направив справу на розгляд суду першої інстанції, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми вважаємо прийняте рішення справедливим, і в подальшому плануємо продовжувати відстоювати свої права, використовуючи всі процесуальні можливості», – прокоментували це рішення в компанії СКМ, яка є власником «ЕСУ».

Нагадаємо: на початку 2011року, Фонд держмайна продав 92,79% акцій «Укртелекому» ТОВ «ЕСУ» за 10 млрд 575 млн грн (на той момент – близько $1,3 млрд). Проте у 2017 році ФДМ звинуватив «ЕСУ» у невиконанні інвестзобов'язань, що полягали у вкладенні $450 млн інвестицій і передачі державі спецмережі зв'язку.

Суди першої й апеляційної інстанцій винесли рішення про повернення 92,791% акцій у держвласність. Суди також зобов'язали «ЕСУ» сплатити до держбюджету пеню у розмірі $82 млн.

Однак власник «Укртелекому» подав касаційну скаргу, провадження за якою було відкрите 24 січня цього року.

Паралельно з «ЕСУ» судяться державні Ощадбанк і Укрексімбанк, які у 2013 році придбали його облігації на більш ніж 4,2 млрд грн і тепер вимагають їх погашення і виплати відсотків.

Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦБФР, ТОВ «ЕСУ» за 9 місяців 2017 року скоротило чистий збиток у 8,2 раза в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – до 0,13 млрд грн, проте накопичений непокритий збиток до кінця вересня сягнув 6,89 млрд грн. Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції – акції «Укртелекому», вартість яких у балансі оцінена в 10,8 млрд грн згідно з договором купівлі-продажу від 2011 року.

Власником «ЕСУ» виступає СКМ Ріната Ахметова, яка у 2013 році купила цю компанію в кіпрської Raga Establishment Limited і звинувачує її в порушенні умов продажу у вигляді невиконання приватизаційних інвестзобов'язань, домагаючись розірвання договору купівлі-продажу і повернення «ЕСУ» у власність Raga.

Зі свого боку Raga вимагає від СКМ сплати $820 млн за вищезгаданим договором.

Нагадаємо: суперечка між компаніями розглядається в Лондонському суді, і СКМ пропонує державі дочекатися рішення цього суду для остаточного вирішення приватизаційного спору.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло