ВСУ направив справу про реприватизацію «Укртелекому» у першу інстанцію
Касаційна скарга компанії Ахметова щодо законності купівлі-продажу 92,8% держпідприємства задоволена і відправлена на перегляд

Верховний суд задовольнив касаційну скаргу ТОВ «ЕСУ» про розірвання приватизаційного договору купівлі-продажу 92,8% акцій ПАТ «Укртелеком» та направив справу на розгляд суду першої інстанції, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Ми вважаємо прийняте рішення справедливим, і в подальшому плануємо продовжувати відстоювати свої права, використовуючи всі процесуальні можливості», – прокоментували це рішення в компанії СКМ, яка є власником «ЕСУ».
Нагадаємо: на початку 2011року, Фонд держмайна продав 92,79% акцій «Укртелекому» ТОВ «ЕСУ» за 10 млрд 575 млн грн (на той момент – близько $1,3 млрд). Проте у 2017 році ФДМ звинуватив «ЕСУ» у невиконанні інвестзобов'язань, що полягали у вкладенні $450 млн інвестицій і передачі державі спецмережі зв'язку.
Суди першої й апеляційної інстанцій винесли рішення про повернення 92,791% акцій у держвласність. Суди також зобов'язали «ЕСУ» сплатити до держбюджету пеню у розмірі $82 млн.
Однак власник «Укртелекому» подав касаційну скаргу, провадження за якою було відкрите 24 січня цього року.
Паралельно з «ЕСУ» судяться державні Ощадбанк і Укрексімбанк, які у 2013 році придбали його облігації на більш ніж 4,2 млрд грн і тепер вимагають їх погашення і виплати відсотків.
Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦБФР, ТОВ «ЕСУ» за 9 місяців 2017 року скоротило чистий збиток у 8,2 раза в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – до 0,13 млрд грн, проте накопичений непокритий збиток до кінця вересня сягнув 6,89 млрд грн. Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції – акції «Укртелекому», вартість яких у балансі оцінена в 10,8 млрд грн згідно з договором купівлі-продажу від 2011 року.
Власником «ЕСУ» виступає СКМ Ріната Ахметова, яка у 2013 році купила цю компанію в кіпрської Raga Establishment Limited і звинувачує її в порушенні умов продажу у вигляді невиконання приватизаційних інвестзобов'язань, домагаючись розірвання договору купівлі-продажу і повернення «ЕСУ» у власність Raga.
Зі свого боку Raga вимагає від СКМ сплати $820 млн за вищезгаданим договором.
Нагадаємо: суперечка між компаніями розглядається в Лондонському суді, і СКМ пропонує державі дочекатися рішення цього суду для остаточного вирішення приватизаційного спору.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].