«Нафтогаз України» направив новий позов проти «Газпрому» до Стокгольмського арбітражу

«Нафтогаз України» направив новий позов проти «Газпрому» до Стокгольмського арбітражу

Контракт на транзит дозволяє сторонам вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни

«Нафтогаз України» направив новий позов проти 	«Газпрому» до Стокгольмського арбітражу
фото DR

НАК «Нафтогаз України» подала до Стокгольмського арбітражу позов з вимогою переглянути тариф на транзит за контрактом з ПАТ «Газпром». Про це повідомляє прес-служба НАК.

Згідно з повідомленням, контракт на транзит між «Нафтогазом» та «Газпромом» дозволяє сторонам вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни, а також коли тариф не відповідає європейському рівню.

У «Нафтогазі» вимагають перегляду тарифу з березня цього року та попередньо оцінюють свої вимоги до «Газпрому» на рівні $11,6 млрд.

«У березні 2018 року «Нафтогаз» направив «Газпрому» запит щодо перегляду тарифу та ініціював переговори відповідно до контракту. Підставами для запиту були істотні зміни на газовому ринку Європи, зокрема правил встановлення тарифів на транзит, після підписання контракту в січні 2009 року, а також невідповідність тарифу європейському рівню. «Газпром» зайняв на переговорах неконструктивну позицію, змусивши «Нафтогаз» звернутися до арбітражу, як передбачено контрактом», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо: апеляційний суд округу Свеа (Швеція) 13 червня задовольнив клопотання ПАТ «Газпром» і виніс наказ про призупинення виконання Стокгольмського арбітражу від 28 лютого щодо спору між «Газпромом» і «Нафтогазом України» у межах контракту на транзит через територію України.

Раніше повідомлялось, що «Газпром» подав новий позов про розірвання контрактів на поставку та транзит газу через Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло